Mládež
09.09.2019 - Redakce

Trenéři hodnotí předsezonní UNYP CUP

Předsezonní prověrka UNYP CUP přinesla mnoho poznatků, zajímavých florbalových situací, a mimojiné i dvě medaile juniorek a staších žáků. Jak probíhal turnaj UNYP CUP pohledem trenérů FBC Liberec?

Mladší žáci: "S naší hrou nejsem úplně spokojený, především od starších hráčů, který mají již rok v mladších žácích za sebou, jsem očekával mnohem více. Musíme zapracovat především na hře s míčkem a také na vnímání hry."

Starší žáci: "Za tým starších žáků panuje velká spokojenost. I přesto, že trénujeme společně poměrně krátký čas měla naše hra hodně světlých momentů. Ve finálovém utkání jsme oproti Spartě byli méně komplexnější. Máme spoustu namětů, jak se posunout, a kde hledat zlepšení. Na celou sezonu se velmi těšíme."

Dorostenci: "Výsledkově můžeme být s turnajem velice spojení. Co nás trošku trápí, byla naše predvedená hra, která měla do ideálního stavu hodně daleko. Nicméně je pozitivní, že i přesto, jak utrápeně naše hra vypadala, jsme byli schopni utkání proti silným soupeřům vyhrávat. Nasbírané poznatky a zkušenosti se jistě budou hodit v nadcházející sezóně."

Junioři: "Na turnaji jsem viděl tým všech tvářích. Zápasy, kde jsme hráli skvěle a hodně se nám dařilo, zápasy, kde jsme hráli rovněž velmi dobře, ale výsledek už tak dobrý nebyl a zápasy, ve které byli kluci bez šťávy. Celkově však turnaj hodnotím velmi pozitivně, ukázal, jak naše přednosti, tak nedostatky, na kterých musíme pracovat."

Juniorky: "Na turnaj jsme jeli s cílem postoupit ze skupiny na nejhůře 2. místě z důvodů sehrání, co možná nejvíce "těžkých" zápasů, což se nám povedlo. Turnaj nám ukázal jak silné, tak i slabé stránky a splnil tak naše očekávání přípravného turnaje před ligou. Co se nedá opomenout je naše mizerná koncovka, na které musíme důrazně zapracovat! Holkám díky za turnaj, který sme si užili a byli odměněni druhým místem."