Aktuální zprávy
10.10.2019 - Redakce

FBC Liberec bude hostit Mladou Boleslav

V 6. kole Superligy mužů zavítá do Liberce favorizovaný celek Technology Florbal MB. Hostující tým má v týmů několik reprezentantů a domácí florbalisty nečeká lehká práce. Více v našem předzápasovém preview.

FBC Liberec vs. Technology Florbal MB

Hráči superligových týmů mají za sebou odehraných pět utkání. FBC Liberec ve všech utkání svedl vyrovnané bitvy se svými soupeři. Bohužel tým Zdeňka Skružného bodoval pouze proti Ostravě a Black Angels. Proti týmům z České Lípy, Chodova a Vítkovicím důležité body vždy těsně proklouzly.

O poznání lépe se daří Mladé Boleslavi. V letní pauze i na Technology přišla řada změn v sestavě. Pryč jsou Řehoř a Pluhař. Do sestavy se vrátilo posily ze Švédska Suchánek a Šebek, oba účastníci pražského MS. Změnu zaznamenal tým i realizační tým. Jana Pazderu nahradila legenda v podobě Petra Novotného.

Lídr Superligy florbalu nastřádal plný počet bodů a o první místo se dělí s pražským Chodovem. Tým okolo kapitána Jana Natova zdobí především obranná činnost, kdy v pěti odehraných zápasech inkasovali pouze 12 branek.

Koho sledovat: V utkání s pražským Chodovem se poprvé v černobílém dresu představil Tadeáš Daněk, který přišel do FBC Liberec ze švýcarského Zugu. Střílet branky se daří Kopeckému i Ferdanovi. V obranné činnosti vyniká především mladému Jakubu Kárníkovi.

V sestavě Mladé Boleslavi opět září Jiří Curney. K němu se v letošní sezóně i výrazně přidává Milan Tomašík, který se do statistik zapsal 12krát.

V letošní ročníku se už tyto dva týmy potkali. V rámci Poháru Českého florbalu na sebe narazili v základní skupině. Liberečtí v zápase dlouho vedli a Mladá Boleslav musela otáčet zápas až ve třetí periodě. Nakonec dokázala zvítězit 9:7.

Speciální motivaci v zápase bude mít hned sedmero hráčů. Kološ, Kopecký, Kárník, Rozkovec, Baudisch, Hejduk, Kroupa působili v dresu soupeře v juniorech nebo v elitním mužském týmu.

Jak dopadne derby dvou týmů, které na mapě nedělí ani 50 kilometrů? Dokáží Severočeši zaskočit Technology a získat velmi cenné body do tabulky? To se dozvíme v neděli 13.10.

13.10.2019 | 18:00 | SH ZŠ Dobiášova

Juniorky FBC Liberec vs. K1 Florbal Židenice, Bulldogs Brno

Juniorky FBC Liberec čeká po 4 náročných zápasech na venkovních palubovkách domácí utkání. O nadcházejícím víkendu se střetnout s brněnskými celky. V sobotu přivítají tým Florbal Židenice a den později se utkání s Bulldogs Brno.

Ve čtyřech zmiňovaných zápasech nasbíraly juniorky tři body za výhru 7:2 v Ostravě. V ostatních utkání sehrály vyrovnané utkání především s Vítkovicemi a Ivanti Tigers. Velmi podobně jsou na tom v tabulce i soupeři. Bulldogs Brno se díky horšímu vzájemnému skóre nachází pod juniorkami Liberci. Židenice dokázaly získat o jeden bod více.

Dokáží juniorky bodovat v 5. a 6. kole nejvyšší soutěže juniorek? To se dozvíme v sobotu a v neděli!

12.10.2019 | 19:00 | SH ZŠ Dobiášova
13.10.2019 | 15:00 | SH ZŠ Dobiášova