Rozhovory
30.10.2019 - Redakce

”V tabulce to zatím nevypadá úplně růžově, ale vše je ohromně vyrovnané,” říká Matěj Klucho

Florbalisté FBC Liberec mají za sebou třetinu extraligového kolotoče a to znamení, že třetina Superligy je minulostí. Těsně před reprezentační pauzou čeká na muže FBC Liberec „zlatý hřeb“. Domácí televizní utkání! O přítomnosti kamer, rozložení sil a pozici v tabulce se rozpovídal kapitán Matěj Klucho.

Matěji už za pár dní vás čeká domácí televizní utkání. Bereš toto utkání speciálně?

„Televizní utkání má svá specifika. V začátcích své florbalové kariéry jsem je určitě vnímal více, každý chtěl v televizi vypadat a hrát dobře (smích). Ze současné pozice mě asi nejvíce baví fakt, že právě takové utkání je přítomností kamer okořeněné a všichni zúčastnění ho vnímají intenzivněji.

Televizních utkání jsi odehrál už nespočet. Je nějaké, které ti uvízlo z paměti?

„Pamatuji si jich z různých důvodů několik. Nejvíce si cením zápasu z minulé sezony. V únoru 2019 se nám povedlo zvítězit v utkání proti SKV 6:5 ve speciálních dresech na oslavu 25 let klubu FBC Liberec. Ne úplně rád vzpomínám na utkání s Otrokovicemi z listopadu 2017, kdy jsem se vážně zranil a část sezony jsem absentoval. V paměti mám i zápas na Czech Open 2008 proti Tigers Langnau, kde jsme uválčili remízu 4:4 a já tam tehdy jako mladé ucho dal gól a nahrál Lukáši Nesměrákovi na jeho nezapomenutelný bekhend. Utkání navíc komentoval Zdeněk Skružný. To je příjemná vzpomínka (úsměv). Tou dobou bylo třeba Čermimu šest let (smích).

Myslíš, že nováčci mohou být nervózní?

Je to pro kluky nová situace a nová zkušenost. S tou pochopitelně přichází určitá dávka nervozity, asi jako ve všem, co někdo dělá nebo zkouší poprvé. Věřím ale, že naši mladíci si pocit před kamerami brzy osahají a na jejich hře to nebude mít větší vliv.

"Určitě je to pro klub významná událost. Rádi bychom se prezentovali v takovém zápasu zaplněným hledištěm a bouřlivou atmosférou."

Televizní utkání je pro celý klub významná událost. Na co bys diváky pozval do hlediště?

Určitě je to pro klub významná událost. Rádi bychom se prezentovali v takovém zápasu zaplněným hledištěm a bouřlivou atmosférou. Diváky bych pozval na klasický zápas, kde se budeme prezentovat hrou nám vlastní, byť to může znít jako klišé. Samozřejmě bychom je velmi rádi pozvali na výhru a liberecký bob, uděláme pro to vše!

Pojďme se vrátit do reality a zhodnoť postavení FBC Liberec v tabulce.

V tabulce to zatím nevypadá úplně růžově, ale vše je ohromně vyrovnané. Máme za sebou utkání s „TOP čtyřkou“, takže do poloviny ročníku určitě můžeme nějaké body přidat. Musím říct, že jsem vyrovnaností soutěže sám mile překvapen.

"Máme za sebou utkání s „TOP čtyřkou“, takže do poloviny ročníku určitě můžeme nějaké body přidat."

Proč se Liberci nedaří podle představ?
Z mého pohledu je to jednoduché – chybí nám produktivita. Například vloni jsme po devíti kolech měli skóre 59:53. Letos máme 42:57, což znamená, že defenzivně oproti loňské sezoně nestrádáme. Odchody Petra Saláta, Tomáše Marka a Lukáše Veselého jsou znát, všechno jsou to hráči, kteří uměli produkovat body. Nám se zatím nedaří je plně nahradit. Něco podobného nelze změnit lusknutím prstu. Tvrdě pracujeme na tom, aby každý z nás byl o pověstný kousek lepší, abychom mezeru po našich střelcích zaplnili.

Překvapuje tě něco v dosavadním průběhu Superligy florbalu?
Jak jsem již zmínil, pozitivní překvapení je pro mě hra nováčků, jelikož v minulosti nebývalo zvykem, aby postoupivší tým z první ligy dokázal hrát vyrovnané partie se „zkušenějšími“ týmy a sbírat body. Natož dva postoupivší týmy. Ligu to určitě zpestřuje. I proto cítíme důležitost pondělního zápasu.

Právě na pondělí televizní utkání  V pondělí 4. listopadu v 19:30 ve sportovní hale Dukla vyzvou liberečtí Hattrick Brno.