Aktuální zprávy
04.05.2020 - Redakce

Muži odstartovali přípravu na novou sezonu!

Hned jak to bylo možné začala letní příprava na florbalovou sezonu 2020 - 2021. A tým mužů FBC Liberec příliš změn neprošel, kdy osa týmu zůstala prakticky nezměněna. I přesto opouští elitní tým mužů trojice dlouholetých hráčů, Davida Böhm, Vít Vaníček a Daniel Kroupa.

V minulém týdnu odstartovali muži FBC Liberec přípravu na novou sezónu. "Všichni jsme netrpělivě čekali, kdy budeme moci začít zase společně trénovat. Takže hned v první možný termín jsme vyrazili na tréninky, které tradičně probíhají na venkovních hřištích ZŠ Dobiášova. Pevně věřím, že od dalšího týdne k tomu přidáme i florbalovou přípravu v hale," popisuje začátek letní přípravy hlavní trenér Zdeněk Skružný.

Liberecký tým v letošním létě nechystá početné příchody a odchody. I přesto v týmu končí tři dlouholetí hráči. Vít Vaníček, Daniel Kroupa a David Böhm. "Víťa měl přání s florbalem na superligové úrovni skončit. Je dostatečně vytížený ve firmě i v rodině. David a Dan už v minulém roce neměli v zápasech takový prostor, který by si vzhledem k věku a zkušenostem zasloužili. A ani v nové sezoně by na tom nebyli lépe. Oběma jsme navrhli ukončení v A-týmu a společně budeme hledat jejich další florbalové působení ať v jiných družstvech FBC Liberec nebo v jiném oddíle,"říká trenér elitního týmu. 

I přesto v týmu končí tři dlouholetí hráči. Vít Vaníček, Daniel Kroupa a David Böhm.

Zatím jedinou novou tváří je brankář Daniel Mück, který přichází ze švýcarského Zug United. "Jednání s ním a Chodovem, se kterým měl ústní dohodu v případě jeho návratu do Čech, proběhla velmi rychle a korektně a Dan s námi již zahájil letní přípravu. Kromě tříletého působení ve Švýcarsku, kde chytal nejvyšší soutěž, má za sebou i vychytané vítězné Superfinále v dresu Chodova a bronzovou medaili z MS juniorů 2017. I přes svůj ještě mladý věk je to skvělý brankář, pracovitý hráč v tréninku a určitě bude jeden ze základních kamenů týmu," vítá novou tvář Zdeněk Skružný.

"Povedlo se také dotáhnout definitivní přestupy Patrika Rozkovce, Jana Světlíka a jednáme s Pardubicemi o Tomáši Dleskovi, se kterým po jeho dvouměsíčním působení u nás počítáme napevno."

Zatím jedinou novou tváří je brankář Daniel Mück, který přichází ze švýcarského Zug United.

Kádr Liberce bude v následující velmi široký. Šanci prosadit se budou mít i mladí junioři z velmi nadějných ročníků 2002 a 2003. "Po několika bouřlivých letech a velkých změnách v kádru jsme letos chtěli do týmu příliš nezasahovat a pokud přivádět posily, tak hráče s většími zkušenostmi a naopak postupně zapracovávat naše talentované hráče z juniorky. V juniorském týmu máme několik šikovných hráčů, které bychom rádi zapracovali do mužského týmu. Už v minulé sezoně jsme měli mnoho společných tréninků a víme, že tito hráči předpoklady pro nejvyšší soutěž mají. Teď bude jen na nich, jak šanci využijí," zakončuje Zdeněk Skružný.

Kádr na startu přípravy na sezonu 2020/2021

brankáři: Daniel Mück, Jan Král, Tomáš Janota, Petr Chlad (junioři)
hráči v poli: Lukáš Lhota, Jakub Kárník, Matěj Klucho, Petr Kološ, Martin Čermák, Tomáš Leksa, Jan Bitman, Tomáš Dlesk, Lukáš Böhm, Vojtěch Hrůza, Adam Balatka, Prokop Ferdan, Radek Valeš, Jakub Kopecký, Patrik Rozkovec, Vojtěch Hejduk, Lukáš Kořínek, Jan Šoltys, Jan Baudisch, Jan Světlík, Tomáš Martin Matušů (junioři).