Aktuální zprávy
08.01.2023 - Redakce

Body z vyrovnaného utkání berou Black Angels

Severočeši v neděli v podvečer sehráli utkání s Black Angels. Oba celky vstupovali do třetí třetiny za vyrovnaného stavu. Pak ale soupeř proměnil své šance a získal vedení, na které Liberec nedokázal zareagovat. I proto si z Českých Budějovic neodváží ani bod.

Black Angels vs. FBC Liberec 9:5 (2:0,2:4,5:1)

Fanoušci na jihu Čech, kteří se předtím naladili triumfem Štírů nad Gullivers, sledovali bitvu tabulkových sousedů. Na úvodní trefu se čekalo téměř čtvrt hodiny, avšak poté se prosadil přesnou střelou po zemi Jakub Boček a ještě do konce první části skóre Pražanů navýšil po pěkné akci Jakub Renčín.

Hned na začátku druhé periody snížil Šimon Stránský a hostitelé měli nachystanou velmi rychlou odpověď – Jakub Boček s Matoušem Burianem zvýšili už na 4:1. Poslední dvě minuty prostřední části ale Liberci vyšly na jedničku. Nejprve tečoval Stránského střelu přesně Filip Smutný, o chvíli později dostal Severočechy do kontaktu z dorážky Stránský a dvě vteřiny před sirénou srovnal Adam Balatka.

Poslední dějství slibovalo pořádné drama, ale jen šestnáct vteřin stačilo Jakubovi Hromadovi na to, aby vrátil pražský celek do náskoku. Právě tento florbalista na stejném místě v uplynulé sezoně sestřelil pěti trefami Chodov a symbolicky tak předal štafetu právě několikrát zmíněnému Jakubovi Bočkovi. Ten totiž záhy dovršil hattrick a v poslední desetiminutovce se trefil ještě dvakrát. Severočeši pak v samotném závěru jen korigovali výsledek. Téměř čtyři sta fandů v jihočeské metropoli nakonec vidělo čtrnáct tref.

Branky: Balatka, Smutný, 2x Stránský, Ferdan, 

K dalšímu utkání nastoupí FBC Liberec už ve čtvrtek, kdy se ve sportovní hale v České Lípě utká v derby s tamním FBC. Zápas startuje v 19:00.