09.10.2020 - Redakce

Boleslav dominovala. Domácí zápas s Tatranem sledujte na TVCOM.cz

Domácí mladoboleslavští dominantně ovládli dohrávku 5. kola Livesport Superligy. V utkání, které se hrálo bez divácké kulisy, zvítězil soupeř jasně 11:4. Možnost nápravy budou mít liberečtí florbalisté v sobotu, kdy se střetnou s Tatranem Střešovice.

PREVIEW: FBC Liberec vs. Tatran Střešovice | 10.10.2020 | 17:00 | SH ZŠ Dobišáova

Zápas Liberce a Tatranu Střešovice se odehraje dle původního plánu. Půjde tak o souboj v rámci 7. kola Livesport Superligy. Ná zápas nebudou vpuštěni žádní diváci, jak nařizují opatření proti šíření koronaviru platná od pondělí 5. října.

V neúplné tabulce Livesport Superlize je Tatran Střešovice na druhém pozice. V 5 zápasech získal 12 bodů a je pronásledují vedoucí Vítkovice. Domácí FBC Liberec je na tom a poznání hůře. V odehraných 4 zápasech získal tři body jen v zápase s Hattrickem Brno. Celkovou tabulku najdete zde.

Poslední zápas odehrály oba týmy ve čtvrtek. Tatran Střešovice deklasoval Pardubice v poměru 15:3. Sestřih utkání zde. Liberečtí florbalisté již ve zmíněném zápase prohráli s Mladou Boleslaví 11:4. Sestřih utkání zde.

Týmy se potkaly v sprnu v rámci Poháru České pojištovny. Tatran Střešovice si z poměrně vyrovaného utkání odnesl výhru 6:1.

Kde sledovat zápas FBC Liberec vs. Tatran Teka Střešovice: TEXT a VIDEO

Minulé kolo: Předvýběr.CZ Mladá Boleslav vs. FBC Liberec 11:4 (4:1,5:2,3:1)
Jak již bylo zmíněno do utkání vstoupili florbalisté FBC Liberec po nucené pauze a už první střídání zápasy ukázalo, kam bude utkání směřovat. V čase 0:48 vsítil první gól Krzyžanek. I v dalších částech zápasu byla lepší Mladá Boleslav. Rychlou a efektivní hrou si vytvářela mnoho šancí. V první dvacetiminutovce prostřelila hostujícího brankáře Mücka hned čtyřikrát. Jedinou odpovědí černobílého celku byla přesilovková trefa z hole Světlíka.
Druhá třetina přinesla divokou přestřelku v rozmezí 25. a 27. minuty. Oba týmy dokázali skórovat dvakrát. Za hostující celek si svoje první branky v Livesport Superlize připsali Vojtěch Wiener a Vojtěch Blažek. V druhé periodě favorit z Mladé Boleslavi vstřelil tři branky a vedl zaslouženě 9:3.
Závěrečná třetina byla z pohledu Liberce nejlepší. Do branky se poprvé dostal brankář Ponomarev a statečně čelil boleslavským florbalistům. O jedinou branku Liberce se postaral Rozkovec