Rozhovory
18.08.2022 - Redakce

”Budeme moci překvapit,” říká nová kapitánka Markéta Valešová

Ještě před návratem z extraligových Panthers Praha pomohla odchovankyně Markéta Valešová k opětovnému návratu do nejvyšší ženské soutěže. V nové sezoně bude jedním z lídrů nově tvořeného týmu. O tom, jak probíhají přípravy na Extraligu žen se dozvíte v našem rozhovoru.

Markét, jaká byla tvoje loňská sezóna? V sezoně jsi hrála za “kmenové” Panthers Praha, a zároveň jsi vypomáhala domácímu Liberci.
Loňská sezóna byla jedním slovem náročná. Bylo složité skloubit dojíždění a hraní za dva týmy. Ale nebylo to nic co by se nedalo zvládnout. I přesto, že jsem víceméně každý víkend hrála oba dva dny, tak mě to bavilo a myslím, že mi to přineslo mnoho zkušeností. Když jsme s panthers v play-off vypadly, tak pro mě ta sezóna ještě neskončila a mohla jsem hrát dál za Liberec.

Co bylo pro tebe víc. Hrát play-off v Extralize žen za Panthers Praha nebo postoupit z Crazy girls do nejvyšší soutěže?
Nedokážu říct, velmi si cením obojího. Jednak, protože to pro mě bylo první play-off v extralize žen a za druhé to byl neuvěřitelný pocit si vybojovat extraligu. Liberec je můj první klub a postoupit s mateřským klubem je skvělý pocit.

Byl pro tebe návrat po postupu do Extraligy žen do Liberec prioritou?
Na začátku sezóny jsem to tak určitě necítila, ale v průběhu sezóny se to však změnilo, protože se mi změnila i spousta věcí v mém osobním životě.

Jak se cítíš jako kapitánka týmu pro sezónu 2022/2023?
Necítím se nijak zvláště jinak. Samozřejmě mě velmi těší, že jsem dostala tuto příležitost a udělám maximum proto, abych pro svůj tým byla oporou jak na hřišti tak i mimo něj.

Přípravu máte v plném proudu. Jak to vypadá?
Příprava probíhá velmi podobně jako v minulých letech. Tréninky jsou hodně zaměřeny na sílu a kondici jednotlivých hráček. V srpnu nám přibude více halových tréninků, kde se zaměříme na hru samotnou.

Máte za sebou odehraný pražský Czech Open. Jsi spokojená s celkovým umístěním?
Nechci říct, že nejsem spokojená, ale bohužel jsme vypadly dříve než jsme předpokládaly. S holkama jsme si po třech vyhraných zápasech ve skupině věřily, ale bohužel nás soupeřky vyřadily na nájezdy, které jsou vždy loterie a štěstí tentokrát nebylo na naší straně.

Na co se nejvíc těšíš do nové sezóny?
Těším se opět na zápasy v nejvyšší ženské soutěži s Libercem. Myslím si, že nebudeme pod žádným velkým tlakem a můžeme jen překvapit.

V sestavě budou mít Crazy girls mnoho nových tváří. Co na to říkáš?
Je to jedině dobře, že se ženská složka libereckého florbalu začíná opět rozšiřovat a že opět začíná být zájem hrát tady pod Ještědem.

"Je to jedině dobře, že se ženská složka libereckého florbalu začíná opět rozšiřovat a že opět začíná být zájem hrát tady pod Ještědem."