Aktuální zprávy
01.11.2021 - Redakce

Crazinky ukázaly na turnaji úžasnou bojovnost

V neděli se naše elévky představily poprvé před domácím publikem. Diváků dorazilo opravdu dost a proto mohli obdivovat naše malé bojovnice, které se ničeho nezalekly. Tým obsahoval opravdu maximální počet hráček a to 13, čímž byl potvrzen stoupající zájem o holčičí florbal v Liberci

A to ještě pár hvězdiček z kategorie elévek na turnaj nemohlo:-) Musím se přiznat, že mi to dělá opravdovou radost. Větší množství nováčků na kvalitě našich výkonů určitě nemá negativní vliv. Proč? Protože hodnotícími kritérii hry našeho týmu nejsou získané body, ale nabrané zkušenosti, radost z florbalu a hlavně nadšení do dalších tréninků a turnajů. A proto na turnaji mohou startovat i holky po prvním nebo druhém tréninku.

Tým bychom tak mohli rozdělit na 3 skupinky:
1) Profíky kteří hrají i za mladší žákyně - Zuzka
2) Velezkušené hráčky které již absolvovaly 1 turnaj - Vanesska, Šárka, Lůca H., Laurynka, Áďa a Monča
3) Absolutní nováčky - Sabča, Lůca Č., Linda, Lily, Elin, Nikča

Všechna děvčata bez výjimky předvedla perfektní výkony, které se každým zápasem zlepšovaly a ve 3. zápase již absolutně gradovaly.
Crazinky FBC Liberec - FBC Česká Lípa
V prvním zápase jsme nabírali opravdu mnoho zkušeností, protože se pro spoustu holek jednalo o úplně první zápas v kariéře. Velké nadšení nám nevzaly ani góly soupeřek, protože naším hodnotícím kritériem jsou střely na branku, které počítáme jako góly. Góly pak počítáme jako 10 střel. Je nás tedy opravdu těžké výsledkově porazit. Z tohoto pohledu jsme výsledkově odehráli velmi vyrovnané utkání. Holky z Lípy byly o parník zkušenější a efektivnější v zakončení. Naše děvčata však velmi srdnatě bojovala a s pomocí Monči v brance odehrála super utkání. Monča pak všem ukázala, že není potřeba se v brance ničeho bát a nastartovala závody o to, kdo v naší brance bude v dalších zápasech. Na rozdíl od minulého turnaje jsme tak řešili úplně opačné problémy. Potencionálních brankářů bylo prostě moc :-) Musím říci, že mne zápas tolik vtáhl, že jsem úplně zapomněl, že mohu jako trenér nasadit do hry 4. hráče. Toto pravidlo platí, pokud tým prohrává o 5 gólů. Alespoň jsme si dobře vyzkoušeli hru ve třech.

Crazinky FBC Liberec - Florbal Chomutov
Pouze se 4 hráčkami do pole proti nám v dalším zápase nastoupil Chomutov. Na hřišti pak docházelo chvilkami ke komickým situacím, kdy naše nejmenší Sabča, Lauryk a Elin sahaly největší hráčce soupeře někam do pasu. Nic to ale nezměnilo na jejich nasazení, ba naopak. V brance tentokrát začala Laurynka a chytala o 100% lépe než na minulém turnaji, kde si chytání poprvé vyzkoušela. A když máme malinkou brankařku, proč bychom ji do druhého poločasu nenahradili ještě menší, vlastně nejmenší hráčkou na turnaji - Sabčou. Ta všechny diváky (myslím, že vč. vlastní mamky) překvapila svou odvahou a později i perfektními zákroky v brankovišti. K našim statečným gólmankám se pak přidaly další holky a odehrály tak opravdu perfektní zápas. Vrchol turnaje však měl teprve přijít.

Crazinky FBC Liberec - Mocné tuleňky Podbořany
Do posledního zápasu naše holky nastoupily odhodlané předvést nejlepší výkon. A to se jim bezesporu povedlo. Bylo prostě vidět, že v předchozích 2 utkáních nabraly spoustu zkušeností a za mocné podpory diváků byl k vidění zápas s neskutečným nasazením. Holky z Podbořan měly ve svém týmu také spoustu nováčků a proto byl zápas velmi vyrovnaný. Několik zkušenějších hráček soupeře sice vstřelilo o něco více gólů našim gólmankám - Nikče a Lily. Ale i naše střelkyně zatížily konto soupeře několika góly. V následných trestných stříleních se pak, díky prvnímu gólu Lůcy Černé a skvělému výkonu Lily v bráně, oba týmy rozešly smírně.
Závěrem musím poděkovat všem rodičům, kteří pomohli s organizací turnaje. Byli jste perfektní. Speciální pochvala pak míří k cateringu, který byl opět skvělý. Jen mi přišlo, že řízků bude potřeba příště o trochu více - zmizely jako první:-)

Výsledky: 01110136
Díky všem. Už se těšíme na další turnaj 20.11. v Chomutově.
Lukáš Nesměrák