Informace
06.08.2018 - Redakce

Crazy girls FBC Liberec povede v nové sezóně Jakub Procházka

Novým trenérem ženského elitního celku Crazy girls FBC Liberec bude Jakub Procházka. Dlouholetý hráč FBC Liberec přijal po konci své florbalové kariéry nabídku stát se hlavním trenérem. Co je hlavním úkolem pro letní období a jaké cíle mají Crazy girls do nové sezóny?

Jaká panovala spokojenost s minulou sezónou?

V minulé sezoně jsem nebyl hlavním trenérem a dění v týmu jsem sledoval pouze z odstupu. Jsem rád, že se Crazy Girls dostaly do play-off a zde sehrály poměrně dobré zápasy s FBC Ostrava.

Vstupuješ do neznámého prostředí ženského florbalu?

To určitě ne. Ženský a dívčí florbal mám poměrně dobře zmapovaný, díky dlouhodobé práci na výběrových turnajích. Valná většina dívek a hráček v Liberci mě tedy zažila i jako trenéra na těchto akcích.

Co očekáváš od trenérské pozice u Crazy girls?

Jelikož jsem trochu snílek, rád bych tu do budoucna vytvořil tým, který dokáže pravidelně konkurovat nejlepším týmům v Extralize žen. Chtěl bych se pokusit o restart a navrátit nezpochybnitelný punc skvělého týmu Crazyn, který tu dříve vyhrával tituly.

Jak probíhá letní příprava?

Příprava začala 21.5. nejdříve se holky připravovaly s kondičním trenérem 3x týdně a jednou v hale. Nyní se poměr obrátil. Jsme ve finální fázi přípravy na novou sezónu Extraligy žen. Čeká nás tradiční Czech Open v neelitní skupině a další přípravné zápasy.

V ročníku 2017/2018 vás trápil úzký kádr, vidíš zde zlepšení?

Našim hlavním cílem do letní části sezony bylo rozšířit kádr, což se nám povedlo. Momentálně pracujeme s přibližně 25 hráčkami.

Povedlo se vám před novou sezonou udržet či dokonce posílit kádr?

Musím říct, že jsem velmi spokojený, jak se vše vyvíjí. Tým z minulé sezóny zůstává dost podobný. Počítám jediný odchod, Nikola Pekárková zamířila do Chodova. V týmu naopak opět figuruje Hanka Koníčková, Natálie Jirková ze Sparty a Aneta Foffová z Vysokého Mýta. Pokud vše dotáhneme, přibydou ještě další dvě hráčky.


S jakými ambicemi do sezony půjdete?

Jednoznačným cílem bude play-off. Tam doufáme v kvalitní sérii ve čtvrtfinále. Případné semifinále by bylo velkým úspěchem.

Extraligová sezóna Crazy girls začíná 9.9.2018 proti ambicióznímu celku FBC Ostrava. V domácím prostědí se Crazyny představí i ve druhém kole proti FbŠ Bohemians.