Rozhovory
03.11.2022 - Redakce

”Crazy girls byly jasná volba,” říká po návratu Marcela Urbanová.

Marcela Urbanová před sezonou posílala kádr Crazy girls. Do Liberce se vrátila po několikaleté přestávce. Jak vnímá svůj návrat do města pod Ještědem? Jak hodnotí dosavadní výsledky? Více v našem rozhovoru.

V loňské sezoně jsi nastupovala v extralize v dresu Mladé Boleslavi, co tě přimělo k přesunu do Liberce?
Nedomluvili jsme se na další vzájemné spolupráci a nastal čas udělat změnu. Není čas ztrácet čas, a tak volba byla jasná. Kam jinam se vrátit než tam kde vše krásné a top začalo.

V Liberci jsi s florbalem začínala, už jsi zde odehrála pěknou porci zápasů a naposledy jsi tu do hry naskočila v sezoně 2015/16, jaké byly tvé pocity, když jsi opět oblékla dres Crazy girls?
Jasná myšlenka nebo spíše nejvíce k srdci blízká vzpomínka byla, když jsme s Crazynama vyhráli mistra ČR (můj 1 titul) v sezóně 2005/2006. Dýchla na mě taková ta domácí atmosféra. Na první zápas přišla spousta známých lidí, a především fanoušků, co mě vždy zde v Liberci podporovali několik let, byl to prostě nádherný a nepopsatelný moment. Kdo nezažil neví...

Popiš nám sebe jako hráčku. Jak sama sebe vnímáš, v čem vidíš své největší florbalové přednosti?
Hecíř, podporovatel, dříč nic není zadarmo. Přednosti musí posoudit druzí. Za mě to je ale rychlost a střelba.

Máš nějaký předzápasový, případně i pozápasový rituál?
Předzápasový rituál je fajnovková snídaně a pak film John Wick. Pozápasový – odlití "kytar" (namožené nohy) ledovou koupelí. (smích)

Jaký je tvůj nejlepší florbalový zážitek?
Jednoznačně výhra 1 titulu v sezóně 2005/2006.

Několik let zpět jsi působila v klubu FBC Liberec jako trenérka juniorek a dorostenek. Trénovala jsi i několik svých nynějších spoluhráček, například Káju Novákovou, se kterou jste dosud většinu zápasů nastupovaly v jedné lajně. Jaký je to pro tebe pocit zahrát si s holkami, které jsi vlastně přivedla do “velkého” pětkového florbalu právě ty?
Vždy jsme si dělaly legraci na trénincích, že bychom si chtěly jednou spolu zahrát a neuvěřitelné se stalo skutečností. Jsem ráda, že toto mohu zažít a nyní se mi podpora vrací od mladých zpět - takové to karty se otočily. (úsměv)

Co zatím říkáš na vaše dosavadní výsledky a předváděnou hru?
Já vždy říkám, že by mohlo být lépe. Byly zápasy, které jsme měly vyhrát a zbytečně jsme body darovaly soupeři. Ale, je to sport a máme pořád na čem pracovat. Jsme zpět v extralize a mnoho hráček teprve sbírá zkušenosti v nejvyšší soutěži. Takže nestavíme a jedeme dál!

V následujících dvou týdnech vás čekají dvě těžká utkání s Tatranem a s Ostravou, tedy s týmy z TOP 5 - jaké budou vaše cíle do těchto dvou kol?
Oba celky jsou papírově jasně silným soupeřem a počítá se u nich s výhrou, ale za mě každý je porazitelný. Chceme vyhrát a být obstojným soupeřem, který bude předvádět naši hru.

Utkání s Tatranem se odehraje už tuto sobotu v domácí hale SH Dobiášova – na co bys diváky pozvala?
Neztrácejte v nás víru – my budeme makat především pro Vaše oči. Buďte naším druhým srdcem!