21.03.2022 - Redakce

Crazy girls jsou ve finále 1. ligy žen!

Crazy girls v semifinále play-off 1. ligy žen narazily na dosud neporažený celek z východní části soutěže. S týmem FBC Třinec sehrály ženy Liberce vyrovnané duely, ale oba s vítězným koncem. I proto se Crazy girls mohou radovat z postupu do finálové série, kterou sehrají s pražským celkem Black Angels.

Crazy girls začaly víkend náročným zápasem na půdě vítěze východní části 1. ligy žen. FBC Intevo Třinec v základní části si počínal suverénně a svoji dominanci potvrdil i v play-off. Třinci, který nastupuje v krásné hale, se výrazně podařila první polovina úvodního střetnutí. Tu ovládly v poměru 5:2 a vypadalo to, že Crazy girls nebudou mít nárok. Nicméně tři rychlé branky v závěru prostřední části zajistily vyrovnání na 5:5. V závěrečné třetiny se elitnímu týmu žen podařil husarský kousek. Prohru odvrátily brankami v čase 53:14, 55:43 a vítěznou brankou 103 sekund před koncem. Konečný výsledek zápasu 8:7 pro hostující Crazy girls FBC Liberec.

Druhé střetnutí o den později nabídlo hezký zápas. Ženy Liberce po většinu zápasu vedly, ale hra nabídla vyrovnanou partii. Nutno říct, že oproti prvnímu duelu si týmy prohodily role a po většinu času byl Liberec ve vedení. Opakovala se i situace, že vedoucí celek ztratil ve své třetině vedení, ale tentokrát si ho domácí dvěma brankami vzaly zpět a už ho nepustily. Konečný stav zápas 8:7 pro Crazy girls FBC Liberec.

Tým vedený Petrem Novákem a Vojtěchem Rondošem tak po dvou výhrách má možnost získat přímý postup do Extraligy žen. Série s Black Angels se odehraje příští víkend a začne na domácí palubovce haly SH ZŠ Dobiášova. Zápas začne ve 14:30 v sobotu 2.4.2022.

1. zápas: FBC Třínec vs. Crazy girls FBC Liberec 7:8
2. zápas: Crazy girls FBC Liberec vs. FBC Třinec 8:7