12.02.2024 - Redakce

Crazy girls mají důležitou výhru. Muži padli v prodloužení

Důležitý víkend čekal na oba elitní celky FBC Liberec. Nejprve ženy přetlačily v nesmírně důležitém zápase Židenice a o den později muži nestačil v pohledném zápase Vítkovicím v prodloužení. Více v naší reportáži.

Crazy girls FBC Liberec vs. K1 Florbal Židenice 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)

Velmi důležité body si připsal Liberec, jenž přerušil sérii čtyř porážek proti Židenicím. Severočešky vlétly do měření sil parádně a po necelých pěti minutách vedly 2:0, ale ani to jim nezaručilo klid do dalších pasáží duelu. Hostující hráčky následně využily přesilovku a zůstávaly na dosah remíze. Crazy girls později odskočily na 3:1, 4:2 i 5:3, Židenice se ovšem vždy vrátily na kontakt a ještě v poslední minuty jim nechybělo mnoho, aby si vynutily prodloužení. Finální tlak však selhal, i proto že Rondošová zblokovala střelu do odkryté liberecké brány. Brněnské družstvo prohrálo posedmé za sebou. Zato Liberec si upevnil aspoň prozatím čtyřbodový náskok na osmé příčce, o níž se ještě povedou tuhé boje.

Highlights: odkaz
Ohlasy: odkaz
Fotogalerie: odkaz

FBC Liberec vs. 1. SC Tempish Vítkovice 5:6p (2:1, 2:1, 1:3, 0:1)

Liberec rozehrál duel proti Vítkovicím o něco lépe a po první a druhé třetině tak byl ve vedení. To si ale nechal utéct ve třetí dvacetiminutovce, v níž se Vítkovice nejprve vrátily do zápasu dvěma góly nachystanými Lukášem Fukalou a poté dokonce odskočily do náskoku 5:4. Tři a půl minuty před závěrečnou sirénou přišlo srovnání z hole Prokopa Ferdana a duel tak pomalu spěl do prodloužení. To nakonec ovládli ostravští rytíři, za které se prosadil Štěpán Kaleta v individuální akci.

Liberečtí florbalisté tak po 23. kole mají na svém kontě 42 bodů a jsou tři body sedmí za šestými FBŠ Bohemians. Právě s nimi soupeří o přímý postup do čtvrtfinále play-off. K rozuzlení této otázky dojde nejspíše v přímém souboji 25.2.2024 v 17:00 na hale SH Dukla Liberec, kdy se právě tyto dva celky utkají tváří v tvář.

Ohlasy: odkaz