Aktuální zprávy
29.09.2022 - Redakce

Crazy girls mají první výhru v sezoně!

Crazy girls FBC Liberec vybojovaly první body ve 4. kole proti Panthers Praha. Na zisk tří bodů si zasloužily zejména díky prvním dvěma třetinám, které ovládly výsledkově i herně.

FBC Liberec vs. Panthers Praha 5:2 (1:0,3:0,1:2)

Do první třetiny vstoupila děvčata FBC Liberec sebevědomě a to dokazoval i poměr střel v úvodním dějství (15:3). Možná trochu překvapivě se ujala pouze jedna střela a to dorážka Anety Foffové z přesilové hry v čase 13:51. V prostředním dějství se obraz hry příliš nezměnil. Liberec dobýval branku Antalové, která do 31. minutě předváděla sebejistý výkon. Právě ve 31. minutě prolomila "prokletí" nová posila z Chodova Klára Pabiánová, jen zvýšila na 2:0! Následovala pasáž zápasu, který rozhodla celý zápas. Z úniku přidala třetí gól Žbáňková a čtyřgólový náskok z velkého brankoviště zajistila Aneta Voříšková. Crazy girls tak po čtyřiceti minutách odcházely do šatny s pohodlným vedením 4:0.

Závěrečná perioda přinesla ještě velmi nervózní podívanou, protože Panthers Praha vyvinuly obrovský tlak na domácí hráčky. Ty nutili k chybám, ale záverečná snaha nepřinesla nic víc než zkorigování stavu na konečných 5:2. O poslední branku se střelou ze střední vzdálenosti postarala svým druhým gólem Voříšková

Zápas 4. kola Extraligy žen tedy přinesl první body do tabulky. O spokojenosti svědčí i vyjádření hlavního trenéra Vojtěcha Rondoše. "Zápas hodnotím jednoznačně kladně. Máme radost, že máme první body a doufám, že právě tato výhra nám zvedne sebevědomí." V pozápasových ohlasech vyjmenoval i prostor pro zlepšení. "Musíme být trpělivější v koncovce, protože si myslím, že jsme promarnili hodně šancí a jejich neproměnění by nás mohlo v jiných zápasech mrzet."

Fotogalerie: zde
Highlights: zde
Ohlasy: zde a zde