Aktuální zprávy
31.05.2020 - Redakce

Crazy girls nenastoupí do Extraligy žen

Crazy girls FBC Liberec se ve své 26. sezoně mezi elitními týmy v Extralize žen nepředstaví. Jeden z nejúspěšnějších celku ženské historie nedokázal zacelit odchody hráček z roků minulých, v loňském ročníku nezískal tým ani bod, a i proto dobrovolně míří do 1. ligy. Více informací najdete v článku.

Historie
Crazy girls byly od začátku nového tisíciletí hegemonem ženského florbalu v ČR. V sezoně 2000/2001 vyhrály svůj první titul a aby toho nebylo málo, zlaté medaile sbíraly i po následujících 5 let. Poslední, šestý titul, přidaly v sezoně 2005/2006. I v následujících letech sbíraly Crazy girls na liberecké poměry velmi cenné výsledky, několikrát braly medaile za přední umístění.

Situace v posledních sezónách se nevyvíjela příliš příznivě a měla sestupnou tendenci. Nastal výsledkový pokles a v ročníku 2018-2019 musel tým bojovat poprvé v play-down.

Sezona 2019 - 2020
O rok později Crazy girls v sezoně nevybojovaly ani bod. Všech 22 utkání základní tým prohrál. Výhru si nepřipsaly ani v jednom ze dvou odehraných utkání v play-down. Záchranu a právo nastoupit v Extralize žen pro sezonu 2020-2021 zajistila až koronavirová krize a následné ukončení sezony před dohráním soutěže.

Nová soutěž - Crazy girls v 1. lize
Nicméně i přes administrativní možnost nastoupit v Extralize žen, se Crazy girls představí v 1. lize. Vedení klubu po dohodě s trenéry i hráčkami podalo přihlášku o patro níž, kde začíná nová éra a další část restartu ženského florbalu v Liberci.