Aktuální zprávy
23.09.2019 - Redakce

Crazy girls o víkendu bodovat nedokázaly

Další dvě utkání mají za sebou ženy Crazy girls FBC Liberec. V pátečním utkání prohrály na palubovce s FBK Jičín, o dva dny později jen těžko vzdorovaly Ivanti Tigers a prohrály 3:15. Stále tak mají na svém kontě 0 bodů.

FBK Jičín vs. FBC Liberec 8:4 (3:2,3:0,2:2)

Do prvního venkovního zápasu v této sezoně vstoupil ženský celek z Liberce ve vysokém tempu. Počátečnímu tlaku zvládl Jičín odolávat hlavně díky několika dobře postaveným blokům a organizované obraně. Také díky tomu ve 3. minutě otevřela skóre Urbanová střelou ze střední vzdálenosti. Okamžitá snaha Crazy girls o odpověď bohužel skončila neúspěchem, a tak brankářka Dvořáková díky rychlé rozehrávce Jičína lovila v 10. minutě míček z brány podruhé. Následné oslabení libereckých žen v podobě dvouminutového trestu nebylo využito. V 16. minutě rozvlnila síť za zády Samkové útočnice Vlachová, která se díky přesné přihrávce od Faťunové ocitla na hranici velkého brankoviště sama a nemýlila se. O 2 minuty později se liberecká lavička radovala podruhé, když po krásné individuální akci vyrovnala na 2:2 Knotková.Ještě těsně před koncem první třetiny stihl Jičín opět strhnout vedení na svou stranu po úspěšném rozehrání standardní situace.

Za stavu 3:2 se nastupovalo do druhé třetiny. Odhodlání Liberce dotáhnout jednogólový náskok bylo utlumeno v podobě pětiminutového trestu za vysokou hůl se zasáhnutím obličeje. Paulovičovápo dvaceti vteřinách využila přesilovku jedovatou střelou. Síly se vyrovnaly ve 23. minutě po vyloučení Růžičkové. Při hře 4 na 4 se nikomu nepodařilo překvapit protihráče, až ve 27. minutě opět využila pokračující pětiminutový Paulovičová a zvýšila na 5:2. Hattrickem nakonec dovršila gólový zápis za druhou třetinu na 6:2.

Crazy girls nastoupily po nepovedené druhé třetině na palubovku s čistou hlavou opět v tempu nastaveném ze začátku zápasu. Snažení přineslo své ovoce 3 minuty od úvodního hvizdu, kdy se po dorážce z předbrankového prostoru zapsala na seznam střelců Horáková. Na 6:4 snižovala v 58.minutě Pavlíková. Na poslední dvě minuty zápasu zvolili trenéři libereckého celku hru bez brankáře, která se bohužel nevyplatila Dva inkasované góly znamenaly konečný výsledek 8:4.

Crazy girls FBC Liberec vs. Ivanti Tigers Jižní Město 3:15 (0:6,2:4,1:5)

3. kolo Extraligy žen mělo jasného favorita. Tým z Jižního Města už od začátku utkání potvrzoval, že si přijel pro tři body. První branku Tigers vstřelila Pekárková, která hrála několik sezón v dresu Crazy girls. Další branky rychle přibývaly. Soupeř se v první třetině dokázal prosadit celkem šestkrát. Kanonádu režírovala Řezáčová, která měla už v 19. minutě hattrick.

První úspěšný zásah přišel z hole Fatuňové, která poslala skákavý míček za záda brankářky Karli. Tímto gólem snižovala na 1:8 z pohledu Crazy girls. Desátou branku vstřel tým Tigers ve 40. minutě. Na tuto branku odpověděla Rondošová svoji premiérovou brankou v Extralize žen. Po druhé třetině svítilo skóre 2:10.

I závěrečná perioda se nesla ve stejném duchu. Soupeř z Prahy i nadále ohrožoval branku Dlouhé, rovněž hrající svůj první zápas. V rozmezí 49. - 54. minutě vsítil soupeř poslední branky a dovršil svůj účet na 15 branek. Liberecké ženy už byly schopné pouze snížit. Samostatný únik střelou proměnila Bárková a upravila na konečných 3:15.