01.11.2021 - Redakce

Crazy girls ovládly dva důležité zápasy a jsou druhé!

Dva těžké duely sehrály Crazy girls FBC Liberec o uplynulém víkendu. Nejprve v nervydrásajícím utkání porazily Black Angels na samostatné nájezdy. Zisk dvou bodů potvrdili další výhrou proti vedoucímu celku Prague Tigers.

Crazy Girls FBC Liberec vs. Black Angels: 7:6pn
Souboj dvou týmů o čelo tabulky. Dramatický duel, který nabídl divákům dramatickou podívanou. Spousty šancí na obou stranách, které dokázaly lépe zužitkovat hráčky Black Angels, které ještě ve 48. minutě vedly 1:5. My jsme se dlouho trápily s proměňováním čancí a hosty držela skvělá gólmanka. Zlom přišel od 49. minuty. Nejprve Rondošová dorazila střelu Lenfeldové a protrhla smůlu v našich zakončeních. Dvě minutky na to přišla skvělá kombinace a po přihrávce Novákové zakončila přesně tvrdou a přesnou střelou Lenfeldová. Hosté se dostávali stále pod věčí tlak. Chybovali a když následné trestné střílení proměnila Rondošová, diváci se dostali do varu. Black Angels sice ještě dokázali odskočit o dvě branky, ale v infarktovém závěru Crazy Girls dokázaly vyrovnat góly Bárkové a Rondošové. Jelikož v prodloužení branky nepadly, následovaly trestná střílení, která až v deváté sérii rozhodla Lenfeldová a Crazyny si tak připsaly zasloužené vítězství.

Crazy Girls FBC Liberec vs. Prague Tigers: 5:4
Jak se později ukázalo, tak sobotní dramatický zápas nás lépe připravil na neděli. O začátku jsme diktovali tempo a využívali naši mírnou převahu. Tentokrát to byly Craziny, které šly symbolicky opět ve 48. minutě do vedení 5:2. Tigers reagovali time-outem a od 54-té minuty hrou v šesti bez gólmanky. Tlak Tigers a hra na maximální riziko jim přinesla kýžené snížení, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Opět velice dramatické utkání, pro nás se čťastným koncem. Víkend musíme hodnotit příznivě. Pět bodů ze dvou zápasů v rámci nejlepší čtyřky ligy je pozitivním a zaslouženým výsledkem předváděné hry.