29.08.2022 - Redakce

Crazy girls ovládly skupinu AW poháru žen!

O víkendu se rozehrál i Pohár Českého florbalu žen. Crazy girls byly nalosovány do skupiny A, kterou bez ztráty bodu ovládly a ve druhém kole nastoupí proti ženám Orla Rtyně.

V prvním zápase nastoupily Crazyny proti Spartě. Zápas to byl vskutku povedený, z kategorie "na co sáhneš, to se povede". A to co nevyšlo pochytala jistá Hánová. Účet otevřela symbolicky nejmladší hráčka - Šmídková, hned čtyři zásahy připsala Nováková. O další góly se podělily Foffová, Žbánková, Žapková, Vlachová, Novotná a Muchová. Skóre se zastavilo na patnácti vstřelených brankách.

Ve druhém zápase čelily rozjetým Crazynám florbalistky ze Soběslavy. Soupeřky měly z Crazyn zjevný respekt a tak vše vsadily na tuhou obranu. Marně, první skulinku v obraně našla již ve druhé minutě Plichtová. Další zásahy zaznamenaly Müllerová, Muchová, Vlachová a Foffová. V liberecké brance si odbyla premiéru juniorka Fryčová, která kryla 16 střel a inkasovala pouze jedinkrát.

Ve třetím zápasen na sebe narazily dosud neporažené celky. Vinohrady si do Liberce přivezly výbornou formu, vždyť před pár dny vyhrály Czech Open. A hned v prvním třetině ukázaly svoji sílu a vyhrály ji 4:1. Ani úvod druhé části se nepovedl a Crazny ji zahájily dvěma oslabeními za špatné střídání, které se ale podařilo ubránit. Craziny musely přidat. Ve druhé třetině se vyvarovaly chyb a vytvořily si i několik slibných šancí, které ovšem zlikvidovala výborná Kreisingerová. Třetí třetina přinesla úchvatný obrat. Liberecké hráčky během pěti minut otočily pěti brankami vývoj zápasu. O branky se podělily Šmídková, Nováková, Vlachová, Kvapilová a Žapková. Vinohrady si zkusily vzít timeout a poslední minutku to zkoušeli i v šesti bez gólmanky, ale vše marné. Craziny si zápas pohlídaly a zaslouženě zvítězily.

V posledním zápase se nám postavily hráčky Slávie. Zápas měl jednoznačný průběh a Craziny si hladce došly pro čtvrté vítězství. Čtyřmi góly se blýskla Vlachová, další přidaly Žbánková, Müllerová, Brabcová, Muchová, Urbanová a Šmídková.

Sestava Liberec: Hánová (G), Fryčová (G), Brabcová, Červenková, Foffová, Kvapilová, Müllerová, Muchová, Nováková, Novotná, Opic, Plichtová, Rumlová, Sugardorj, Šánová, Šmídková, Urbanová, Valešová, Veselská, Vlachová, Voříšková, Žapková, Žbánková

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha 15:0

FBC Liberec vs. BANES Florbal Soběslav 8:1
FBC Liberec vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 6:4
FBC Liberec vs. FBC Slavia Praha 12:0