11.11.2019 - Redakce

Crazy girls prohrály s Ostravou.

V sobotu 9.11.2019 přivítaly Crazy girls FBC Liberec na domácí palubovce ambiciózní celek FBC Ostrava. Crazy girls v zápase předvedly opět podařený výkon, avšak na Ostravu do nestačilo. Více v naší pozápasový reportáži.

Crazyny do zápasu vlítly s velkou chutí, když už ve 12 vteřině otevřela skóre Knotková po nahrávce Valešové. Bohužel pro domácí jim vedení dlouho nevydrželo a v čase 02:06 vyrovnala nikým nepokrytá Kotzurová. Do vedení se Ostrava dostala v čase 06:12, kdy využila svou první nabídnutou přesilovou hru a Hudáková mířila přesně. V 13. minutě dostaly domácí hráčky taky možnost přesilové hry ale nedokázaly si připavit výraznou šanci.8 vteřin před koncem třetiny ještě upravila skóre na 1:3.

Na začátku druhé třetiny měly Crazyny reparát v podobě druhé přesilové hry, ale ani napodruhé se jim nepodařilo využít početní výhodu, naopak ihned po skončení trestu Kapcové se prosadila už podruhé v zápase Chalupová a na skóre svítil nepříznivý stav 1:4 pro Ostravské FBC. Šance byly na obou stranách, ale uspěšné byly stále jen hostující hráčky a polovině zápasu byl stav už 1:5. Tento zápas měli domácí opět mnoho šancí ale nedokázaly proměňovat. Naději vliva do žil domácím Horáková, když jí Foffová svou nahrávkou vyzvala ke střele, nepohrdla a upravila na 2:5. Do konce třetiny už se nic zásadního nestalo a do šaten se tedy šlo za stavu 2:5.

Začátek třetiny byl vlažný a celkem pomalý. Ve 45 minutě Crazyny zamkly Ostravu na jejich polovině a po parádní nahrávce Foffové před branku se podruhé trefila domácí Knotková. Dnešní zápas domácí opět držela juniorka Dlouhá, která měla světlé chvilky. Crazyny se ale nevzdávaly a stále ohrožovaly hostující svatyni, když po krásné akci, kdy zakončovala domácí kapitánka Foffová jsme viděli a slyšeli horní tyčku. 3 minuty před koncem měla poslední slovo Ostrava a reprezentantka Kotzurová uzavřela dnešní zápas trefou na 3:8 z pohledu domácích Crazy Girls.

Komentář trenéra: "V obranné fázi se začínáme zvedatm, ale stále je na čem pracovat. Musíme začít proměňovat nabídnuté šance. Holky začaly více střílet, což je pro nás další posun, ale bez golů se těžko vyhrává. Je vidět posun v herním projevu přece jen 3:8 s Ostravou je slušný výsledek s ohledem na naší situaci. Děvčatům můžeme jen poděkovat a makat dál. Ono to příjde."