Aktuální zprávy
04.04.2022 - Redakce

Crazy girls ve finále úřadovaly a vyhrály 1. ligu žen!

Crazy girls nastoupily do finálové série bez jediného prohraného zápasu v play-off. Stejným počinem se nicméně mohly pyšnit i soupeřky z Black Angels, a i proto vrchol 1. ligy žen nabídnul velmi vyrovnané dvě střetnutí. K radosti libereckých fanoušků byly vždy o kousek lepší Crazy girls a zaslouženě vyhrály 1. ligu žen.

1. zápas: Crazy girls FBC Liberec vs. Black Angels 10:8

Hezky zaplněná SH ZŠ Dobiášova viděla neuvěřitelný brankostroj na začátku utkání. V čase 13:29 padla už 10. branka zápasu, což je na florbalové poměry nevídaná věc. V tuto chvíli byl stav 4:6 z pohledu domácích Crazy girls. Postupem času se začalo skóre vyrovnávat. To se povedlo v 36. minutě, když Markéta Žbánková vyrovnala na 7:7. Důležitý moment celé přestřelky přišel v závěru prostřední třetiny, když Valešová dostala poprvé Crazy girls do vedení.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky Black Angels šťastně vyrovnaly po vlastní brance liberecké hráčky. S postupem času následovala velmi nervózní pasáž, která spíše svědčila hostujícímu celku, který vede bývalá výborná hráčka Anet Jarolímová. Domácí tým několikrát zachránila dobře postavená branka brankářky Dlouhé. Rozhodující moment viděli diváci v 54. minutě. Foffová dostala míček z rozehrané standartní situace a střelou ho uklidila do rohu hostující brány. 9:8. Konečný stav zápasu a klid na florbalky přinesla Rondošová, když naposledy prostřelila Kuchařovou.

Sluší se zmínit i moment fair-play, který ukázal trenér domácího celku. Dvě minuty před koncem odvolal gól, kvůli nezastavené časomíře.

2. zápas: Black Angels vs. Crazy girls FBC Liberec 3:6

Jestli byla v prvním zápase hezky zaplněná hala, tak Black Angels přichystali pro oba celky doslova peklo. 300 diváků opět vidělo vyrovnaný florbal s tím, že tentokrát vedly na začátku utkání Crazy girls FBC Liberec. Nejprve se dvakrát podařilo prosadit Muchové, na což zareagovaly hráčky domácího celku úspěšným pokusem od Chaloupecké. 2:1 pro Liberec. Ve druhé třetině se vývoj zápasu otočil a Black Angels zaslouženě o postaraly o výsledkovou otočku. Po čtyřiceti minutách odcházely svěřenkyně Vojtěch Rondoše a Petra Nováka do šatny za nepříznivého stavu 2:3.

Jestli Crazy girls něco umí v letošní sezoně, tak je to obracet nepříznivý vývoj. To se podařilo i tentokrát a díky 4 brankám se mohly radovat ze zaslouženého zisku poháru za vítězství v 1. lize žen. Díky tomuto úspěšnému tažení se Crazy girls budou moci po dvou letech opět představit v Extralize žen.

Komentář trenéra Petra Nováka: "Super zápas hodný finále. Skvělí soupeři i diváci. Projeli jsme play-off bez ztráty zápasu. Velké díky všem hráčkám za celou sezǒnu. Bojovali a poctivě makali. Vyhrál super tým, který si šel za svým snem celou sezónu. Jdeme slavit."

Fotogalerie: odkaz zde