Preview k zápasu
09.02.2017 - Redakce

Crazy girls vyjíždí na půdu Olomouce

Crazy girls se po reprezentační pauze opět vrhají do víru Extraligy. Netradičně na pátek připadla předehrávka 22. kola, a to ve venkovním utkání proti týmu FBS Olomouc. Proti celku, který aktuálně obsazuje předposlední příčku tabulky je, pokud možno, nutné zabojovat o všechny tři body a přihlásit se tak o play-off.

V minulém střetu Crazyny Hanačkám nedávaly moc prostoru k hernímu projevu a na své domácí palubovce jasně dominovaly. Některé útočné akce spolehlivě hasila jistá brankařská opora Alena Vokatá. Skóre svou střelou otevřela Martina Dostalíková, půl minuty před koncem úvodní třetiny navyšovala Pekárková. Druhá část probíhala v podobném tempu, domácí hráčky měly většinu času míček pod kontrolou a diktovaly svou hru, prostřelit brankařku na druhé straně se však podařilo pouze Oxaně Šamanině. V poslední třetině Hanačky zvýšily svůj tah na branku a napadání liberecké rozehrávky, dostaly se do několika šancí, některé z nich si vlastní vinou pokazily, jiné zas pochytala Vokatá. Nepropustnost ji vydržela do 56. minuty, kdy ji prostřelila Fleismannová. Hanačky se do branky cpaly ještě urputněji, na zlomení zápasu jim nepomohl ani nájezd, který nevyužily ani následná přesilová hra. Crazyny tak braly čisté vítězství.

V předchozím kole Crazyny svedly boj proti Ostravě, ve kterém liberecké ženy překvapily svým výkonem nejen samotnou Ostravu, ale možná i sebe. Ačkoliv hostující Škopková byla ta, která si připsala první gól, na ní se dokázala dotáhnout Leierová a stav byl srovnán. Vrátit vedení na svou stranu dokázala Vavrečková. Ve druhé třetině stačilo Koníčkové pouhých 35 vteřin na srovnání 2:2 a o 4 minuty později našla Leierová svou přihrávkou Šamaninu, která se nemýlila a otočila stav. Dlouhou dobu Crazyny bránily svůj úzký náskok, Ostrava lemovala hřiště svými nahrávkami a Crazyny byly vzápětí připraveny vpřed do útoku. Po 50 minutách hry nastal chaos v liberecké obraně a během 3 minut dokázala Ostrava rychle otočit a jít do dvougólového vedení. Pro domácí nastala poté šance dvou přesilových her, sáhly tak i po hře bez brankáře, ze které se jim podařilo vsítit jeden gól z čepele Dostalíkové. I když poslední minuty liberecké dusily Ostravu na jejich půlce, žádná ze střel nedoputovala za brankovou čáru a hostí tak ukořistili z Dobiášky všechny 3 body.

Olomouc se naproti tomu utkala s pražským Elite. Divákům mohl tento zápas jistě nabídnout první napínavou třetinu, která zůstala bezgólová. Do druhé vstoupily útočně lépe pražačky, ve které prostřelila olomouckou obranu Reischlová a na konci třetiny Nosková. Hanačky odcházely podruhé do šaten bez jediného gólu. Svou útočnou kvalitu eliťačky stvrdily i na začátku třetí třetiny, kdy do olomoucké sítě nasázely hned tři góly. Pětibrankové manko Olomoucké hráčky doháněly až na poslední možnou chvíli, kdy se prosadily pouze dvakrát. Elite tak zvítězilo 5:2.

V pátek čeká Crazyny duel proti papírově slabšímu soupeři. V tomto zápase si nesmí dovolit chybovat, ale ukázat a předvést své kvality, pokud si chce zajistit pozici znamenající vstup do play-off.

10.2., 20:00, FBŠ Olomouc, SH Čajkaréna Olomouc