Preview k zápasu
06.01.2017 - Redakce

Crazyny budou usilovat o umístění do play-off

Po sváteční pauze se tento víkend opět rozběhne liga v plném proudu a v neděli 8.1. Crazyny uvítají nový rok na brněnské půdě, kde se střetnou s osmým týmem v tabulce K1 Florbal Židenice. Ty mají stejný počet bodů, ale jsou příčku výše. Schyluje se tak k boji, ve kterém budou oba celky usilovat o umístění do play-off.

V minulém zápase Crazy girls Židenice nijak nešetřily a před domácím publikem uhrály tři body. V prvních minutách první třetiny vedl tým z Brna vyrovnanou partii s domácím celkem. Po první dvacetiminutovce ukazovalo skóre 2:2. Druhá třetina byla pro Liberec až překvapivě úspěšná a z hokejek jim napadalo do židenické sítě až šest branek, hosté se na druhé straně trefily pouze dvakrát. Poslední část se brněnský tým vzedmul a v závěru ještě Crazyny potrápil, nakonec se z vítězství radoval právě Liberec.

V minulém kole, které se odehrálo v oblíbené Aréně, se Crazyny postavily proti Panthers Praha. Skóre otevřela liberecká kapitánka Klára Leierová, na její gól našla odpověď Lochmannová. Od té chvíle byl ale Liberec jasným lídrem na hřišti a do brány pražanek zapadla téměř každá střela. Mnoho vydařených akcí si vzala na starost elitní první liberecká lajna, bodový účet Oxany Šamaniny činil neskutečných 6 bodů. Pantherky se vzchopily jen na pár útočných výpadů, s nimiž pouze korigovaly skóre. Výsledný stav tak byl 10:3 ve prospěch Liberce.

K1 Florbal Židenice mají za sebou vyrovnaný souboj s pověstným Herbadentem. Celých 30 minut brněnské hráčky dokázaly držet krok s favorizovaným týmem z Prahy. Herbadent však ukázal kdo je zkušenějším soupeřem a odskočil o 3 branky. Židenice dokázaly pouze snížit a po vyrovnané poslední třetině prohrály 6:4.

Pro Liberec to tak znamená důležité utkání, ve kterém nesmí chybovat a nejlépe brát všechny tři body, aby se opět vyšplhal na příčku otevírající bránu do play-off. Židenice, na rozdíl od začátku soutěže, v poslední době předvádějí pěkné výsledky a jistě budou chtít uhájit své postavení v tabulce.

8.1., 17:00, K1 Florbal Židenice, MSH Vodova Brno