Preview k zápasu
18.01.2017 - Redakce

Crazyny doma čeká souboj s Ostravou

V sobotu 21.1 přivítají Crazyny na domácí palubovce tým z Ostravy. Proti celku z páté příčky tabulky to nebudou mít o nic jednodušší než v předchozím kole, ale po prohře si budou chtít spravit chuť a představit se v plné síle.

V minulém zápase Crazy girls cesta do Ostravy nevyšla úplně dle představ. V první třetině převzaly vedoucí kormidlo domácí ostravanky, na to Liberec dokázal odpovědět díky rychlé Koníčkové. Ostrava však svými přesnými střelami odskočila o dvě branky. Na to našla volné místo v obraně opět Koníčková, která tak snížila. Ovšem Ostrava si ještě do konce třetiny našla čas na jeden gól a do šaten se odcházelo za stavu 5:2. Poté to byla přestřelka ve stylu divokého západu ze strany Ostravy. Ta byla nezkrotná a aktivní ve svých útočných akcí. Za Liberec se poté stihla ještě prosadit Šamanina, Pekárková a Plíšková. Konečný stav tak byl 11:5.

V minulém kole se utkaly Crazyny proti silnému Herbadentu. Začátek načaly skvěle a byl to právě domácí Liberec kdo otevřel skóre, díky Martině Dostalíkové, která neváhala střílet z půli do odkryté branky. Pražankám však stačila pouhá půl minuta na otočení a z první třetiny tak odcházely spokojenější. Ve druhé třetině se Crazy girls dopustily několika hrubých chyb, u kterých pražský celek neváhal potrestat a zvýšit tak svůj náskok. Do domácí sítě se mu podařilo nastřádat na 6 branek. Třetí třetinu se domácí vzchopily a pohlídaly si mezery v obraně,ale nebyly už tak produktivní na zvrácení výsledku. Standardní situace před libereckou bránou ještě využila Košturiaková, která tvrdou střelou snipera propálila domácí zeď. Domácí pět minut před koncem však stihly poupravit výsledek na konečných 3:7.

FBC Ostrava si v předchozím zápase zastřílela proti Židenicím. Prvních 15 minut se držel bezbrankový stav, poté svými dvěma trefami poslala svůj tým do vedení Vavrečková. Druhou třetinu provázela vyloučení na obou stranách, žádný z týmu této situace nedokázal využít. Hluchou pasáž přerušily ostravanky až ve 39. minutě, kdy se během 3 sekund trefily dvakrát. Poslední třetina byla opět v režii Ostravy, která se prosadila třikrát. Nulu nedarovala domácí brankařce brněnská Grufíková, která svou střelou poupravila výsledný stav na 7:1.

Ačkoliv Ostrava vypadá na liberecý celek jako moc silné sousto, Crazyny jistě na domácím hřišti před domácím publikem nedají nic zadarmo a do týmu z východní části republiky zajedou plnou silou, aby ukořistily aspoň jeden cenný bod do tabulky.

21.1., 19:00, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, Hala Dobiášova