Preview k zápasu
12.02.2017 - Redakce

Crazyny jedou dobývat Vinohrady

V neděli 12.2. vyjedou Crazyny na půdu Vinohrad. Proti soupeři na chvostu tabulky je třeba nezaváhat a potvrdit roli favorita. Po pátečním duelu jsou Crazy girls navíc střelecky dobře naladěné. Proti tomuto soupeři z Prahy je pro severočešky povinnost nezaspat a brát tři body.

V minulém střetu uvítaly Crazyny ženy z Vinohrad v napjatém prostředí liberecké Home Credit Arény. Nebyl to tak jednostranný boj, jak se očekávalo, ale Crazyny byly první, kdo vstřelil první gól. Na to Vinohrady našly odpověď a vyrovnaly vzápětí na 1:1. Domácím se naskytla přesilovka, ve které se nemýlili a do šaten odcházely jako šťastnější. Ve druhé třetině Vinohrady neproměnily trestné střílení a v následné přesilovce ještě inkasovaly od Severočešek. Ti pak ještě navyšovaly, do další přestávky Sokol stihl pouze jednou snižovat na 4:2. V závěrečné části byly výkony od obou týmů vyrovnané, prvně snižovaly Vinohrady a dotáhly se na rozdíl jedné branky, vítězství však pojistila 4 vteřiny před koncem Šamanina.

V minulém kole vyjížděly Crazyny na půdu Olomouce. Jasným cílem bylo urvat tři body a bojovat o umístění do play-off. Tuto úlohy splnily na jedničku a od úvodu domácí tým jasně přebíjely. Po první dvacetiminutovce vedly 4:0. Ve druhé narazily na domácí brankařku, která hasila četné liberecké šance, i tak nasázely 2 branky. Olomouc pouze jednu. V poslední nastal střelecký útlum, Crazyny však stále diktovaly tempo. Hanačky se prosadily ve své přesilovce a dokázaly snížit 3 vteřiny před koncem. Výsledný stav tak ukazoval 3:6 pro Liberec.

TJ Sokol Královské Vinohrady však svedl nemilosrdný boj proti obrovi Fat Pipe Florbal Chodov. Byla to spíše jako hra kočky s myší, ve které si chodovačky pořádně zastřílely, Chodov po první třetině vyhrával 4:1. Překvapením zápasu se stala druhá třetina, ve které Vinohrady srovnaly tempo se svým protějškem a každý z nich vstřelil po jednom gólu. V poslední Sokolu došly síly a chodovačky naopak našláply a hnaly se za body. V ní deklasovaly Vinohrady osmi góly. Konečný stav byl 13:2.

Proti Vinohradům si Crazy girls nemohou dovolit zaváhat a musí potvrdit svou roli zkušenějšího lídra.

12.2., 18:00, TJ Sokol Královské Vinohrady, TJ Sokol Vinohrady