Aktuální zprávy
16.11.2018 - Redakce

Crazyny po reprezentační pauze vyrazí do Olomouce

Minulý víkend se ve švýcarském Neuchatelu odehrálo ženské a juniorské EFT. Liberecké FBC mělo zastoupení na tomto reprezentačním turnaji v podobě Hanky Koníčkové a Míši Mlejnkové. Po pauze se tak znovu rozjíždí nejvyšší ženská soutěž. Tento víkend je na programu 11. kolo Extraligy žen, ve kterém se liberecký ženský kádr Crazy girls FBC Liberec vypraví na velmi důležité utkání do Olomouce. Utkání se odehraje v sobotu 17. listopadu od 18:00 hodin.

Crazy girls FBC Liberec
Libereckým ženám se i přes dobrý herní výkon stále bodově nedaří. Po deseti odehraných kolech se Crazyny s pěti body topí na poslední příčce extraligové tabulky. V posledním utkání proti Chodovu Crazyny i přes velmi vyrovnanou polovinu zápasu nakonec padly poměrem 4:9 a všechny body tak putovaly do Prahy.
Nejproduktivnější hráčkou celku je Míša Mlejnková s dvaadvaceti body (13+9), na druhém místě se nachází s šestnácti body (10+6) Hanka Koníčková. Trojici uzavírá Klárka Leierová s body jedenácti (4+7).
“Čekám, že předvedeme kvalitní výkon, už i v náročnějších zápasech jsme předvedly, že na to máme. Teď je potřeba to zúročit proti Olomouci a připsat si na konto 3 body,” komentuje utkání liberecká obránkyně Markéta Rumlová. “Určitě to nebude lehký zápas a v žádném případě ho nesmíme podcenit. Bude pro nás důležité tento zápas vyhrát a zlepšit tak psychiku v týmu,” dodává.


FBS Olomouc
Olomouci se v letošní sezóně daří mnohem lépe než soupeřkám z Liberce. Se dvanácti body se drží ve střední části tabulky, konkrétně na 7. pozici.
Poslední utkání sehrála Olomouc proti Tatranu. Velmi vyrovnané utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém si však lépe vedl Tatran Střešovice. Olomouc si i tak připsala jeden bod. Nejproduktivnějšími hráčkami celku jsou se čtrnácti body Tereza Mošťková a Lucie Cholinská. Nejlepší trojku uzavírá s jedenácti body Michaela Žáková.


Vzájemná utkání loňské sezóny:
Crazy girls FBC Liberec vs. FBS Olomouc 4:2, 8:7

FBS Olomouc vs. Crazy girls FBC Liberec
17.11.2018 | 18:00 | SH Čajkaréna Olomouc