Aktuální zprávy
05.11.2018 - Redakce

Crazyny potrápily Chodov, ale na body to nestačilo

V sobotu 3. listopadu se konalo 10. kolo Extraligy žen, ve kterém ženský kádr Crazy girls FBC Liberec přivítal na své domácí palubovce pražský Chodov. I přesto, že Crazyny třikrát v zápase vedly, nakonec to byl právě pražský tým, který bral všechny tři body.

Crazy girls FBC Liberec vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:9 (3:3, 0:2, 1:4)

Crazyny nemohly do utkání vstoupit lépe. Uběhlo pouhých 22 vteřin od úvodního hvizdu a Crazyny se díky Míše Mlejnkové dostaly do vedení. Chodovu se podařilo srovnat stav utkání, když se prosadila Tožičková. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Nařízeno bylo totiž trestné střílení pro Liberec, kterého se úspěšně zhostila Klárka Leierová, která dokázala překonat Christianovou. To se ale nelíbilo Tožičkové, která svým druhým gólem opět srovnala skóre. Liberec se ale nevzdával a po třetí se dostal do vedení, když vyslala krásnou střelu z půlky Markéta Rumlová. Už to vypadalo, že se do šaten půjde s jednobrankovým náskokem pro Crazyny, ale 40 vteřin před koncem první třetiny ještě stihla srovnat stav utkání Preisslerová.
Druhá třetin začala lépe pro Chodov. Po minutě a půl se trefila Suchá a poslala poprvé v zápase svůj tým do vedení. Liberec dostal po vyloučení Řepkové možnost přesilové hry, tu se mu ale nepodařilo využít. Naopak svůj náskok po vyloučení Foffové navýšila Frantíková a Chodov už vedl o dvě branky. Chodov měl do konce druhé třetiny k dispozici ještě jednu přesilovou hru, když byla vyloučena opět Foffová, ale Liberec se tentokrát dokázal ubránit a skóre se tak už neměnilo.
Třetí třetina patřila opět Chodovu. Ten během poslední třetiny ukázal svou sílu a dokázal vstřelit 4 branky, když se nejprve prosadila Vávrová, svůj druhý gól přidala Preisslerová, o rozdíl pěti branek se postarala Jiráková a chvilku na to se opět prosadila Suchá. Crazyny ještě necelé dvě minuty před koncem dokázaly skórovat, když se z půlky trefila Dlouhá. Víc se už ale nestalo a tak si i po velmi vydařené polovině utkání Chodov odvezl všechny 3 body.
Ženský kádr nyní čeká reprezentační pauza. Utkání 11. kola Extraligy žen tak Crazy girls odehrají až 17. listopadu, kdy odjedou na výjezdní utkání do Olomouce.