26.11.2018 - Redakce

Crazyny vybojovaly proti Pantherkám jeden bod

V sobotu 24. listopadu se odehrálo 12. kolo Extraligy žen. Crazy girls FBC Liberec se v této sezóně potkaly již podruhé s pražským celkem Panthers Praha. I druhé utkání se neslo ve velmi vyrovnaném duchu. Crazyny sice Pantherky vysoko přestřílely, nakonec si ale vítězství z prodloužení berou Panthers poměrem 4:3.

Crazy girls FBC Liberec vs. Panthers Praha 3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Oba celky si hned od úvodu první třetiny vytvářely šance. Nicméně první gól padl až ve. minutě, kdy se po vyloučení liberecké Polákové prosadila Zittová. Hostující celek se tak dostal do vedení. Nicméně dvě a půl minuty před koncem první třetiny došlo k druhému vyloučení. Tentokrát se z Panthers nechala vyloučit Slaná a Míša Mlejnková pěknou střelou srovnala stav na 1:1.
Začátek druhé třetiny téměř kopíroval úvod té první. V deváté minutě došlo opět na vyloučení, na dvě minuty si šla sednout Tůmová. I tuto přesilovou hru dokázaly Crazyny využít, když se přesně trefila Klárka Leierová. Necelé dvě minuty poté se však znovu prosadily soupeřky. Na stav 2:2 srovala Floriánová. Bojovnost na obou stranách pokračovala a na trestnou lavici znovu zamířila Poláková. Crazynám se dlouho dařilo odolávat tlaku, nicméně jednu vteřinu před koncem trestu se Pantherky zásluhou Šusterové dostaly znovu do vedení.
Crazy girls vstupovaly do třetí třetiny s jednobrankovým mankem. Na obou stranách byly k vidění opět velké šance. V 51. minutě parádní střelou z poloviny hřiště srovnala stav na 3:3 obránkyně Markéta Rumlová. I přesto, že liberecké ženy své soupeřky přestřílely, už se nikomu branku vstřelit nepovedlo a muselo rozhodnout prodloužení.

V prodloužení se však lépe dařilo Pantherkám, když nechytatelnou střelu na přední tyč vypálila Florianová. Crazyny tak prohrály poměrem 3:4 a připsaly si do tabulky jeden bod.
Nejlepší hráčkou domácího celku se stala obránkyně Aneta Foffová.

Ženský kádr nyní čeká pauza kvůli konajícímu se mistrovství světa mužů. Další utkání Extraligy žen se odehraje až 14. prosince, kdy Crazyny vyrazí do Jičína.