Preview k zápasu
17.02.2017 - Redakce

Crazyny vyjíždí na půdu Elite

Ve dvacátém kole ženské Extraligy se Crazy girls FBC Liberec utká s Elite Praha. Crazyny mají nyní vynikající střeleckou formu, kterou jistě uplatní i na půdě pražského soupeře. Crazyny se nyní vyhoupli až na 6. příčku v tabulce, k pojištění pozice do play-off by se ale měl na Děkance přihlásit o všechny tři body a oplatit Pražankám prohru před domácím publikem.

V minulém střetu se Elite uvedlo na libereckém hřišti. O první branku se po 43 sekundách postarala pražská Nosková. Domácí se po celou dobu urputně snažily dotáhnout se na soupeřky, ale Eliťačky díky svým přesným zakončením byly blíže k vítězství. Velké probuzení pro Crazyny nastalo ve třetí třetině, kdy byly důraznějších v soubojích a měly míček lépe pod kontrolou. Poté zkušeně provedeným trestným střílením od Leierové se Liberec dotáhl na soupeře. Na poslední krok se již nezmohli, naopak Eliťačky přidaly do gólové smrště další dvě branky a přemohli Crazy girls 6:8.

V minulém kole si Crazyny vyšláply na Vinohrady. Na jejich půdě je překvapily ihned v samotném začátku po obratném gólu Hany Koníčkové. Na ten se Sokol ještě stihl vzepřít a po minutě dorovnat, po tom si hlavní slovo vzaly severočešky a sázely do pražské sítě jednu střelu za druhou. V hlavních rolích se ukázala mocná první lajna Liberce, která se postarala o 6 branek a během svého působení na hřišti téměř nepřipustila soupeřky ke hře. Liberecké ženy tak sestřelily Vinohrady 3:9.

ELITE Praha mají za sebou povedený zápas s FBK Jičín. Tým z města pohádek byl více favorizovanějším, první dvě třetiny tomu taky tak odpovídaly, po nich totiž jičíňanky vyhrávaly na Elite 4:2. Pražanky však díky famózní třetí třetině, ve které nasázely Jičínu 7 gólu, zápas obrátily a zvítězily 9:4. Spasiteli z Prahy se staly Nosková s Jelínkovou, které měly každá po 4 bodech.

V neděli tak pro Crazyny započne důležité utkání, ve kterém se poperou o všechny body aby si zajistily důležitou pozici pro play-off.

19.2., 19:00, Elite Praha, SH Děkanka