Mládež
05.12.2022 - Redakce

DALŠÍ ÚSPĚŠNÝ TURNAJ NOVÁČKŮ

Na druhý turnaj v krátké době zavítaly naše starší žákyně. Jednalo se tentokrát o turnaj na malém hřišti se 3 hráčkami v poli (3+1), který se odehrál v Turnově. Odpolední čas byl celkem netradiční, ale ve stejný den v Turnově startovala i naše přípravka, takže jsme se museli do haly poskládat. I přes neobvyklý čas turnaje a postupně nabraný skluz jsme ale focení celého klubu na superligovém zápase mužů stihli, takže vše dobře dopadlo.

Již na minulém turnaji 3+1 v Ústí n.L. tvořily 90%týmu nováčci a méně zkušené hráčky. Tentokráte jim ze zkušenějších pomohla pouze Valča Sekničková, která dostala tým na starost z pohledu rozcvičky zahrnující stále populárnější rozběhání venku. Je skvělé, že naše holky mohou odehrát více zápasů, protože je to neskutečně posouvá kupředu.

Liberec - Turnov 1:5

Hned v úvodním zápase jsme narazili na opět našlapaný Turnov, který se před domácím publikem chtěl samozřejmě vytáhnout. Naše holky ale opět ukázaly, že nezkušenost se dá nahradit bojovností. Bohužel nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do zápasového tempa a než si holky uvědomily, co na hřišti mají a co naopak nemají dělat. První poločas tak Turnov odskočil o pár gólů. Gólový rozdíl se pak už nepodařilo dohnat a Turnov tak zápas zaslouženě dotáhl do vítězného konce.

Liberec - Ústí n. L. 10:0

Ve druhém zápase nás čekal nadšeně bojující tým Ústí. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale na naší straně výborně zachytaly Eliška s Nellčou a branku Liberce jednoduše zamkly. Holky z Ústí sbírají letos zkušenosti. Ale z jejich počtu i z nadšení s jakým nastupují může v budoucnu vzejít velmi dobrý a konkurenceschopný tým. Myslím, že už na konci této sezony budou holky herně mnohem blíže všem týmům. Zatím to na nás nestačilo a naše holky vstřelily pár pěkných gólů, což jistě pomůže jejich sebevědomí.

Liberec - Česká Lípa 6:5

Poslední zápas jsme začali ihned bez jakékoli rozcvičky, abychom stihli celoklubové focení, jak jsem psal výše. Zpětně tedy děkuji trenérce Lípy, že jsme mohli začít relativně včas. Bylo nám už dopředu jasné, že nás bude čekat velmi silný soupeř, který měl v každé trojičce alespoň jednu nebezpečnou hráčku. Tou úplně nejnebezpečnější byla hráčka s číslem 18, která až hokejovým stylem zcela převyšovala nasazení ostatních holek. Bohužel to v předchozím zápase Lípy proti Turnovu vyústilo ve zranění Elišky Svobodové. Doufejme, že bude brzy v pořádku. Na našich holkách bylo vidět, že už hrají 3. zápas, který je většinou nejlepší. Hráčku s číslem 18 perfektně bránily a i když nám nějaký ten gól vstřelila, dokázaly ji často společně s výbornými gólmankami eliminovat. Vzhledem k tomu, že jsme byli schopni střílet pravidelně góly do sítě českolipských, urodilo se nakonec vybojované, ale zasloužené vítězství.

Komentář trenéra Nesměráka: Opět jsme nastoupili bez opor, které dostaly tentokrát volno a opět holky ukázaly, že umí skvěle bojovat za FBC Liberec. V prvním zápase jsme se trošku učili, jak se zápas hraje. Holky byly v soubojích nedůrazné. Postupem turnaje ale přidávaly na tempu a důrazu. Musím říct, že poslední zápas s Lípou pak odehrály opravdu skvěle. Byl jsem s jejich výkonem spokojený. Nově pracujeme i během turnaje s videem, aby holky samy sebe viděly a myslím, že jim to moc pomáhá. Jedeme dál a zvětšujeme konkurenci v týmu starších žákyň a to je opravdu skvělé.

Sestava:Valeria Cuflic
Nellla Futschiková
Veronika Marešová
Kristýna Medlíková
Lucie Šandová
Eliška Suleková
Valérie Sekničková
Iveta Šírová
Viktorie Váňová
Anna Vodhánělová