Mládež
04.03.2024 - Redakce

DOROSTENKY PORAZILY LEADERA TABULKY

Na předposledním turnaji základní části zajely naše dorostenky v okleštěné sestavě na turnaj v Chomutově. V týmu chybělo více hráček z důvodu nemoci nebo jarních prázdnin. Naše holky ale i v menším počtu 11 hráček přehrály, tabulku vedoucí, Kadaň a zastřílely si proti Sokolovu.

FBC Liberec - Kati Kadaň 5:3 (3:2 - 2:1 - 0:0)

Hráčka utkání volená spoluhráčkami: Julie Nesměráková

Špičkový zápas slibovalo setkání prvních 2 týmů tabulky. Naše holky do něj nastoupily sice v nekompletní sestavě, ale s velkým odhodláním vrátit Kadani 2 těsné a nešťastné prohry z předcházející části sezony. Nutno říci, že tentokrát naše holky nenechaly nic náhodě a v zápase byly lepší. Kadaň se sice ujala vedení, ale netrvalo dlouho a naše holky vyrovnaly. V dalším průběhu zase vedly liberecké hráčky, ale Kadaň 2x srovnala. Tím bylo ze strany kadaňských "vystříleno". V brance FBC Liberec tentokrát premiérově nastoupila Anička Wienerová, kterou chtěli trenéři vidět i v těžkém zápase dorostenek. A velmi jistým výkonem ukázala svou kvalitu.

Naše holky se postupem zápasu zlepšovaly a často zmáčkly Kadaň před její branku nebo hrozily z rychlých protiútoků. Brankářka soupeřek Rajkovová však často předváděla velmi dobré zákroky. Na konci zápasu pak "vyfasoval" dvojku za slušné, ale opakované nesouhlasy s výroky rozhodčích trenér Nesměrák, za kterého 2 minuty odseděla Anička Vodhánělová. V oslabení si pak od plic ulevila Julie Nesměráková a dostala 2+10. Poslední 2 minuty tedy hrál Liberec v oslabení 4 na 5 a 3 na 5. Naše holky ale obě oslabení zvládly dokonale a Kadaň moc k závěrečnému tlaku nepustily. Leadera tabulky jsme tedy zaslouženě porazili.


FBC Liberec - GFG FLORBAL SOKOLOV KV PLAMEN 16:2 (5:1 - 6:1 - 5:0)

Hráčka utkání volená spoluhráčkami: Petra Škodová

Ve druhém zápase nás čekal Sokolov, který v minulém vzájemném utkání přinutil Liberec k nejhoršímu výkonu v sezoně. Ten skončil překvapivou remízou 1:1. Holky z Liberce tak i tomuto soupeři měly co vracet. A vše vrátily i s bohatými úroky. Už od začátku bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Naše holky předváděly jednu krásnou akci za druhou a góly přibývaly. Sokolovské holky se často nedokázaly vyvarovat sekání zezadu a 6x skončily "za katrem". Odtud je ale vždy předčasně vysvobodily naše holky. "Plamenky" ze Sokolova ale celé utkání hrály aktivně a za to jim patří díky. Nejednalo se o hru do nějakého "betonu" a oboustranný pressing dělal zápas atraktivnější. V něm byla ale výrazněji úspěšnější naše děvčata. Odnesli jsme si tedy vysoké vítězství.

Komentář trenéra Nesměráka: Jsem moc rád, že v zápasech stále více ukazujeme věci z tréninků. Naše hra má hlavu a patu, má řád a začíná vypadat dobře. S holkami si řekneme co chceme hrát a z velké části toto pak na hřišti opravdu předvedeme. To nás posouvá před ostatní. Sice skončíme po základní části na druhém místě, ale vzhledem k tomu, že jsme velkou část sezony odehráli se staršími žákyněmi, je to super úspěch. Bohužel se nám na rozdíl od Kadaně křížily zápasy juniorek s dorostenkami. Na zápasy ale koukáme růstově a mladší holky nám tak v sezoně vyrostly právě v zápasech, kdy se nemohly opřít o zkušenější spoluhráčky. Čeká nás ještě jeden turnaj, ale už tušíme, že předkolo play off budeme hrát proti Tatranu. Příprava pro nás už začala.

Sestava: Nella Futschiková, Valentina Kopecká, Petra Škodová, Barbora Pajkrtová, Karolína Štočková, Michaela Cidlinská, Anna Vodhánělová, Silvie Hartlová, Amálie Mlčochová, Lucie Cidlinská, Jana Pokorná, Julie Nesměráková, Anna Wienerová