Mládež
16.10.2023 - Redakce

DOROSTENKY SI V SILNÉ SESTAVĚ ZASTŘÍLELY

Nedělní dopoledne čekal na naše dorostenky další turnaj, který se odehrával tentokrát v České Lípě. Vzhledem k tomu, že juniorky odehrály svůj zápas již v sobotu, mohli jsme využít i některé dorostenky, které za ně pravidelně nastupují. Jen škoda, že se nám silnější tým sešel na slabší soupeře a ne třeba na vedoucí Kadaň. Nutno ale říci, že aktuálně nemáme v dorostenkách žádné problémy se skládáním sestavy a zvyšující se konkurence je určitě velmi pozitivní pro jejich rozvoj. Na zápas jsme tak i přes jednu omluvenku (na poslední chvíli) odcestovali v počtu 15-ti hráček.

FBC Liberec - Florbal Ústí 16:0 (3:0, 8:0, 5:0)

Branky: L.Cidlinská 3, Škodová 3, Sekničková 2, Vodhánělová 2, Nesměráková 2, Slámová, M. Cidlinská, Pokorná, Pajkrtová

Déja vu zažily starší žákyně, které minulý týden nastoupily za TULIP Team. Opět proti Ústí a opět 16 vstřelených gólů. Nutno říci, že minulý týden byly starší žákyně směrem dopředu trošku odvážnější než jejich starší kolegyně v neděli. Tentokrát bylo Ústí opravdu v nízkém bloku před vlastní brankou. Holky ale dostaly stejné úkoly jako minulý týden a opět je velmi dobře splnily. Těmi úkoly byl hlavně aktivní pohyb kolem branky, odskoky a neustálá připravenost ke střelbě. Jakmile ztratily míček, byl jasný úkol sprintovat zpět k vlastní brance a co nejrychleji jej soupeři odebrat. Výsledkem aktivní hry po ztrátě míčku byla 0 v kolonce střel na naši bránu. Nevím jestli jsem to někdy zažil. Již minulý týden jsme mladším holkám vysvětlovali, že rychlým a kvalitním návratem ušetří síly při boji o míček. Silné týmy pak rychlým návratem berou slabšímu soupeři jakoukoli šanci na vstřelení gólu. V útoku holky velmi dobře plnily ofenzivní úkoly a skóre stoupalo. Dvojice Lucka Cidlinská a Péťa Škodová si připsala hattrick a potvrdila svou kvalitu. Starší žákyně se ale nenechaly zahanbit a také významně přispěly svými góly ke konečnému výsledku.

FBC Liberec - GFG Florbal Sokolov KV Plamen 13:2 (5:1, 7:1, 1:0)

Branky: Škodová 4, L. Cidlinská 4, Nesměráková 2, E. Svobodová, Vodhánělová, Hrbková (vlastní branka)
Ve druhém zápase nás čekal fyzicky velmi dobře připravený Sokolov. Nutno říci, že právě souboje 1 na 1 nám celý zápas dělaly problémy. Bylo znát, že proti sobě holky mají o mnoho silnějšího soupeře než v předchozím zápase. Jinak jsme si ale se zápasem poradili s přehledem a jeho průběh kontrolovali. Sokolov se snažil presovat kdykoli, kdy to šlo (i nešlo:-)) a tím jsme si mohli vyzkoušet hru pod tlakem. Celkově se jednalo o dobrý zápas, ve kterém naše holky ukázaly velkou chuť střílet branky a bylo vidět, že je zápas baví i když musí mnohem více makat v osobních soubojích. Excelovalo opět duo L.Cidlinská - P.Škodová, které si dohromady připsalo 17 kanadských bodů, ale hlavně předvádělo krásné akce. Rozhodně jsme ale jako tým ukázali v zápase vysokou efektivitu v zakončení.

Komentář trenéra Nesměráka: Vzhledem k nižšímu počtu juniorek a překrývání zápasů s dorostenkami pro nás bude celá sezona o sehrávání a přípravě na play-off. Musíme po malých krůčcích tvořit tým a pracovat na hře, kterou se chceme prezentovat. Holky bych chtěl pochválit za přístup k zápasu, kdy makaly stále naplno, ať byl stav jakýkoli. Tým postupně získává dobrou atmosféru a návyky. Starší holky podporovaly skvěle ty mladší a to mne moc potěšilo. To baví hráčky i nás trenéry, i když my vždy vidíme prostor pro zlepšení.

Sestava: Anita Svobodová, Eliška Svobodová, Veronika Steinerová, Petra Škodová, Nikola Slámová, Valérie Sekničková, Michaela Cidlinská, Anna Vodhánělová, Lucie Cidlinská, Jana Pokorná, Viktorie Váňová, Veronika Ulrychová, Julie Nesměráková, Barbora Pajkrtová, Pavlína Vávrová (B)