13.11.2022 - Redakce

DOROSTENKY V KADANI TESTOVALY SVÉ SCHOPNOSTI

V sobotu zajel tým dorostenek složený opět z libereckých a turnovských holek do daleké Kadaně. I přes řadu omluvenek zahrnoval tým opět 15 hráček a 2 brankářky. Spolupráce 2 regionálních klubů se tak opět ukázala jako velmi prospěšná. Právě dostatečný počet hráček je to, co většinu ostatních týmů trápí a nám naopak dává možnosti v úpravách sestavy a rozkládání zátěže. Sestava dorostenek byla celkem odlišná od posledního turnaje a i já jsem některé holky viděl v zápasech poprvé . To s sebou samozřejmě nese řadu nepřesností kvůli absenci souhry, ale tým si postupně sedá a krystalizují nám nejvhodnější pozice pro jednotlivé hráčky. Úkolem pro turnaj pak bylo se posunout v nácviku obranného systému a také zlepšit rozehrávku.

FBC Liberec - Mocní Tuleni Podbořany 8:3 (1:1, 2:2, 5:0)

První zápas bychom mohli nazvat seznamovacím. A to s halou, soupeřem, spoluhráčkami i tempem ligy. Nutno říci, že jsme v prvním zápase moc dobře nehráli. Koncentrace zkušenějších hráček do první pětky nepřinesla očekávaný efekt a tempo většiny hráček bylo opravdu vlažné. V zápase se srdnatě bojujícími holkami z Podbořan to ještě tolik nevadilo. Ale dobré týmy dělá právě to, že hrají proti všem stejně. Díky vlažnému tempíčku tak na ukazateli skóre svítil po první třetině stav 1:1 a po druhé 3:3. Díky změnám v sestavě a rozložení síly do více pětek jsme ve třetí třetině dostali zápas pod kontrolu, rozjeli se a v klidu jej dovedli do vítězného konce.

Po zápase jsme se však společně s holkami shodli, že se o dobrý výkon rozhodně nejednalo. Náš tajný agent Miloš Cidlinský pak zaslechl na tribuně holky z Kadaně (soupeř v dalším zápase), které čekaly, jaký bude Liberec silný a "ono tohle". Upřímně jsme s nimi museli souhlasit. S takovým výkonem bychom na ně opravdu nestačili.

Branky: Škodová 3 (as. M.Cidlinská, L. Cidlinská), L. Cidlinská 3 (as. Škodová, Kučerová), Kučerová (L. Cidlinská), M. Cidlinská (Škodová)

Střely na branku: 33:13

FBC Liberec - FBC DDM Kati Kadaň 4:2 (2:0, 0:3, 0:1)

Do druhého zápasu jsme vstoupili úplně jinak hned od začátku. Opět jsme maličko protočili sestavu se snahou být na hřišti z pohledu obrany efektivnější. Spousta holek pochopila, kde a jak má přidat v pohybu a hned v prvních střídáních bylo vidět, že se bude jednat o zajímavý zápas. Bohužel se nám úplně nedařilo střelecky a po 1.třetině jsme prohrávali 0:2. Problémy nám dělala osobnější obrana Kadaně, která na nás vytáhla presink a napadala nás až za naší brankou. V první třetině jsme tak spíše řešili, jak toto překonat. O přestávce jsme ale udělali bojový plán a našli způsob, jak důrazně a velmi dobře hrající soupeřky zatlačit na jejich polovinu. Ve druhé třetině jsme tak byli mnohem více v držení míčku a útoky soupeřek rozbíjeli kvalitní defenzivou, ve které jsme často velmi dobře zdvojovali a odebírali míčky zadarmo. Díky trpělivé hře dopředu jsme postupně skóre zápasu převážili na naši stranu. Ve třetí třetině pak došlo na stažení hry na 2 pětky. Důvodem byla snaha o ztužení obrany a hlavně také to, abychom holky začali připravovat na to, že v dorostenkách už bude tento taktický tah praktikován. Nutno říci, že nehrající holky byly i nadále připraveny a ty co musely naskočit svou roli zvládly. Tlak soupeřek byl samozřejmě v poslední třetině větší, ale naše holky skvěle bojovaly a když došlo k problému, vyřešila jej v brankovišti vládnoucí Anička Wienerová, která se vrátila po zranění do branky. Vítězství tak patřilo zaslouženě opravdu celému týmu. Skvělý zápas.

Branky: L. Cidlinská, Škodová, Kučerová, Nesměráková (Jirsová)
Střely na branku: 17:10

Hodnocení asistenta trenéra Lukáše Nesměráka: Jsem rád, že máme k dispozici relativně široký kádr. Zatím nám to sice přináší spíše těžkosti, protože hledáme holkám pozice, které jim nejvíce sedí. Občas je posuneme i mimo jejich komfortní zónu, kdy musí hrát pozici na kterou nejsou zvyklé. Cílem je ale to, aby chápaly i pozice svých spoluhráček. Bude nám ještě chvilku trvat, než zabudujeme herní principy do hry celého týmu. Jakmile se nám to podaří a holky budou vědět, co mají na hřišti přesně dělat, jsem přesvědčený, že nás to vystřelí o level výše. Čeká nás tedy v sezoně ještě kus práce. Druhý zápas a předvedená bojovnost a nasazení nám však dává víru, že jsme na dobré cestě. Musím holky pochválit za to, jak se v průběhu 2 zápasů zlepšily a chtěly pracovat. Moc nás to s nimi jako trenéry bavilo. Jen tak dál.