Aktuální zprávy
31.10.2023 - Redakce

Další bod do tabulky. V televizní bitvě prohráváme na nájezdy.

Dohrávka 9. kola Livesport Superligy mezi pražským Chodovem a libereckým FBC byla okořeněna přítomností televizních kamer.

FAT PIPE Florbal Chodov vs. FBC Liberec (0:1,2:1, 1:1)

Televizní duel byl dlouho bezbrankový, oba týmy předvedly ze začátku zápasy opatrný výkon, který skončil až v 19. minutě, kdy Kopecký zpoza brány našel kapitána Wienera, jenž vstřelil úvodní branku zápasu a poslal Liberec do vedení.

Druhá perioda přinesla brzké vyrovnání domácích, kdy se prosadil jejich elitní střelec Vávra. Ve zbylé části byl Liberec aktivnější a jako bonus si dokázal vypracovat několik slibných šancí. Jednu z nich zužitkoval povedenou střelou Jakub Kopecký, který dal znovu Severočechům jednobrankové vedení. To ale do konce třetiny nevydrželo, protože vyrovnání zařídil Tom Ondrušek.

Na začátku dostal Chodov výhodu dvou přesilových her. Nejenže Liberec obě ubránil, tak v ní dokázal přidat třetí branku. Brankář Chlad rychlým výhozem našel v úniku Jakuba Faksa, který se nemýlil. Ani třetí vedení libereckým florbalistům nevydrželo dlouho, protože chodovská obránce Matoušek vyrovnal v čase 56:45 vyrovnávající gól.

O bonusový bod si zahrály oba celky v prodloužení hraném 3 na 3. Nastavený čas ani jednomu týmu ke vstřelení branky nestačil, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. V penaltovém rozstřelu jsme viděli jedinou branku z hole Milana Tichého, jenž přisoudil bonusový bod svému týmu.

K dalšímu utkání nastoupí svěřenci Petra Kološe a Matěje Klucha v neděli, kdy na hale Dukla vyzvou Sokoli Pardubice. Úvodní buly je naplánováno na 15:00. V rámci tohoto utkání proběhne i celoklubové focení. Více informací najdete zde.