Aktuální zprávy
20.11.2022 - Redakce

Další tři body. Tentokrát Liberec porazil SKV!

Během nedělního podvečera sehráli Severočeši další důležité utkání se sousedem v tabulce. Duel s TJ Sokol Královské Vinohrady rozhodla zvládnutá první třetina v poměru 4:1. V dalším průběhu Liberec zápas kontroloval a výsledek si nenechal vzít.

TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FBC Liberec 3:7 (1:4,1:2,1:1)

Jak už bylo zmíněno, velkou roli v zápase sehrál vstup do utkání. Ten se povedl už první útočné formaci, jenž využila zmatku v brankovišti, a vstřelila vedoucí branku. Autorem branky se stal Lukáš Macháč. Další minuty patřily Liberci. V 3. minutě zvyšoval na 2:0 Filip Smutný. Částečná v vzpruha pro domácí přišla v druhé polovině první periody, kdy se radoval Otta. Poté hru režíroval opět hostující tým, výsledkem bylo zvýšení stavu až na 4:1. Branky do statistiky zapsali Pařízek a Kárník.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupilo SKV rozhodně aktivněji. Začalo si tvořit šance, přibylo i střel, které brankář Mück musel chytit. Protože domácí své šance nevyužili, udeřil Liberec. Přesilovou hru zužitkoval střelou do šibenice Šimon Stránský a na 6:1 posunul skóre kapitán Jan Baudisch. Za tohoto stavu se ale do šaten neodcházelo, přesně v polovině utkání Švejda prostřelil balón za brankovou čáru. 2:6. 

Ačkoliv výsledek vypadá jasně, Liberec si 3 body musel vybojovat, hra se po většinu třetí třetiny odehrávala na jeho půlce, výsledkem toho byla značně nervózní hra s míčkem. Po brance SKV si trenér Skružný dokonce vybral oddechový čas. Po time-outu následovala poslední obtížná pasáž zápasu, ve které FBC muselo ubránit přesilovou hru soupeře, umocněnou šestým hráčem v poli. To se povedlo a definitivní rozhodnutí přinesl svým gólem Prokop Ferdan, když dokázal trefil odkrytou klec. Závěr zápasu si svěřenci trenéra Skružného pohlídali na jedničku a nedopustili žádné překvapení.

Třetí výhra v řadě vyhoupla Liberec na zisk 14 bodů. Pokračování Livesport Superligy přinese nedělní duel s obhájci titulu z Mladé Boleslavi. Utkání startuje již tradičně v 15:00 na SH Dukla Liberec. Přijďte podpořit domácí elitní tým!