Mládež
11.07.2020 - Redakce

Další úspěch liberecké mládeže. Zlato na Prague games!

O druhém červencovém týdnu se v Praze konaly Prague games 2020. Nejúspěšnějším týmem z libereckého pohledu se stali starší žáci, kteří poprvé v historii vyhráli již zmiňovaný pražský turnaj.

Cesta do finále:
V základní skupině narazili starší žáci Spartu, Havířov a Plzeň. Po úvodních třech duelech tým postoupil z prvního místa s bilancí tří výhěr. (6:1, 5:1 a 2:0). Do prvního zápasu zápase čekal tým vedený Tomášem Faksou
soupež z Chebu. Tento zápas se ukázal jako velmi vyrovnaný. Výhra 3:2 zajistila postup do sobotního čtvrtfinále. V něm narazil Liberec na Kladno. Po poměrně jasné výhře 4:0 zavládlo nadšení a tažení mohlo pokračovat. Nejtěžší zápas sehráli liberečtí v semifinále. Soupež z Českého Těšina brzy vedlo 2:0 a černobílému celku teklo bot. Po třech brankách a neskutečném obratu si FBC Liberec mohl vychutnat oslavy o postup do finále. 

Finálová výhra:
Po úvodní státní hymně, kterou si hráči poslechli na hrací ploše mohlo být finále zahájeno. Úvod zápasu se povedl na výbornou po akci na jeden dotyk skóroval z dorážky obránce Dolejš. I následně měl Liberec více šancí, ale 11. minutě přišlo vyrovnání z hole soupeře, který vymetl pavučiny v levém horním rohu. Následně přišly dvě slepeném branky od libereckých hráčů. Podruhé se trefil Dolejš, o chvíli později ho následoval Cejnar. Tyto dvě branky zřejmě rozhodly celé utkání. Do druhé části utkání vstoupil soupeř aktivně, ale liberečtí si vždy našli cestu přes nátlakovou hru soupeře. Po čtvrté a naposledy rozjásal libereckého fanoušky Malý, když poslal svůj tým do vedení 4:1. Ve zbytku zápasu podržel jistým výkonem brankář Sýkora, který se stal opravdovou oporou. Konečný stav utkání 4:1.
Výsledky týmu: zde
Video z finálového zápasu: zde
Fotogalerie: zde