18.11.2017 - Redakce

Dlouhou přetahovanou s Chodovem nakonec zvládl mistr

FBC Liberec čekal na domácí palubovce mistr ČR, Florbal Chodov. Severočeši po nevydařených utkání našli v sobě chuť hrát a nevzdat se. V utkání, které dlouho bylo vyrovnané rozhodl pražský celek několik minut před koncem.

První třetina se domácím povedla, již ve 4. minutě vedli 3:0 po brankách Pavla Hůzy, Prokopa Ferdana a Tomáše Marka. Hostující trenér David Podhráský si po tomto okamžiku vyžádal oddechový čas. Domácí se nezalekli, a když v 11. minutě skóroval Lukáš Kořínek bylo ještě veseleji.Velkým problémem pro liberecký celek byla první chodovská lajna. Ta se do konce třetiny prosadila dvakrát, když Chynu prostřelil Ondrušek.

Ve druhé periodě Chodov jasně ukázal, proč hraje o titul. Po dvou minutách srovnáno, jmenovitě se prosadil Ondřej Mikeš a Marek Vávra. Liberec hrál nejistě, ale poctivě bránil. Tým dokázal povzbudit Tomáš Marek, krásnou střelou do levého růžku. Vyrovnání přišlo záhy, nová posila Zdeněk Žák vyrovnal šťastnou střelou. Na konci 2. třetiny se opět zranil Lukáš Böhm, který zápas nedohrál. Skóre po druhé třetině bylo 5:5.

Třetí třetina byla velice vyrovnaná. Dlouho byl zápas 5:5. 6. gól soupeře vstřelil Tom Ondrušek v přesilové hře, touto brankou zkompletoval hattrick. Ihned na to se ze standartní situace prosadil Martin Pražan. V čase 55:49 přesně mířenou střelou snižoval Prokop Ferdan. Bohužel pro FBC Liberec při velké šanci liberecký útočník nedokázal vyrovnat a z následného protiútoku soupeř zasadil rozhodující direct. V posledních vteřinách se povedlo pouze snížit a FBC Liberec si ze zápasu s mistrem odneslo pořážku 7:8.

Branky: 3x Marek, 2x Ferdan, Hůza, Kopecký