Preview k zápasu
08.02.2018 - Redakce

Do Liberce míří tým z Boleslavi

Po jednom volném víkendu, který má na svědomí reprezentační pauza, opět pokračuje Tipsport Superli-ga. Liberečtí přivítají v sobotu na Dukle v rámci třiadvacátého kola nejvyšší soutěže technology z Mladé Boleslavi.

FBC Liberec (4-3-4-11)

Liberec zažívá rozporuplné období. K mnoha zraněním se připojily i nelichotivé výsledky utkání. Po úspěšné nájezdové bitvě proti pražským Bohemians přišla vysoká domácí porážka 6:12 s Vítkovicemi. Na to liberečtí navázali neúspěšnou misí v daleké Ostravě, kde podlehli místnímu FBC 8:5. Částečná vzpruha přišla týden poté ve Znojmě, kde tým z Podještědí zvítězil v prodloužení a domů si odvezl cenné dva body.

Střeleckým lídrem Liberce je jednoznačně Radek Valeš, na jehož kontě svítí po dvaadvaceti zápasech číslo čtyřicet osm (30+18). S tímto počtem vstřelených branek a asistencí hájí sedmé místo v kanadském bodování Tipsport Superligy. Liberec se dále spoléhá na Prokopa Ferdana (25+15), který doposud nasbíral o osm bodů méně. Dalšími velkými oporami jsou zkušený Petr Salát (20+14), Tomáš Marek (8+15) nebo Lukáš Veselý (9+9).

Technology Florbal MB (18-0-2-2)

Florbalisté z Mladé Boleslavi okupují po jednadvaceti kolech třetí místo tabulky, když na první Chodov a druhé Vítkovice ztrácí dva body. Technologové podobně jako Liberec dostali výprask od Vítkovic 3:10, ale spravit chuť si dokázali již v dalším zápase, kde čtrnácti góly zničili pražskou Spartu. Hattrick zaznamenal Jiří Curney, a dokonce čtyřmi góly se blýskl Milan Tomašík.

Nejproduktivnějším hráčem technologů je Jiří Curney (29+27), druhé místo patří Janu Natovovi (23+17) se čtyřiceti body. Třetím nejlepším střelcem boleslavských je Milan Tomašík (18+19), dalšími velice produktivními hráči jsou Josef Pluhař či Tadeáš Chroust se čtyřiadvaceti, respektive třiadvaceti kanadskými body.

Shrnutí

Liberecké čeká další velmi těžké utkání v honbě za body potřebné k udržení nesestupových příček. Přijdete podpořit FBC Liberec? Budeme se těšit.

Neděle 11. 2. 2018, 15:00, SH Dukla Liberec

FBC Liberec vs. Technology Florbal MB