Aktuální zprávy
22.11.2022 - Redakce

Do Liberce přijede mistr. Překvapí Liberec?

Liberečtí florbalisté posilněni několika bodovými zisky v řadě za sebou vstoupí do dalšího domácího zápasu. Na hale Dukla nastoupí Severočeši proti obhájci titulu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. Dokáže Liberec zaskočit a konečně vyhrát nad Mladou Boleslaví?

FBC Liberec
Jak již bylo zmíněno tým Liberce dokázal bodovat ve čtyřech zápasech v řadě. Poslední dva zápasy s Ostavou a SKV byly navíc tříbodové. Celkový zisk 14 bodů je zatím vynesl na 7. pozici. Je nutné říct, že superligová tabulka je velmi vyrovnaná.
V posledních zápasech trenér musel promíchat sestavu. Do utkání nezasáhnou dlouhodobě zranění Kopecký, Wiener a Faksa.
Jednoznačným bodovým lídrem je Šimon Stránský. Jeho 25 kanadských bodů stačí na celkové druhé místo v Livesport Superlize. V klubové produktivitě se za Stránským nachází Ferdan, Valeš a poté trochu překvapivě šestibodový Kárník. V brankovišti výhry vychytal brankář Daniel Mück.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav

Mladá Boleslav oproti zvyklostem už třikrát neodcházela ze zápasu s plným bodovým ziskem. O bod soupeře z města automobilů obrala Sparta. Tříbodové výhry zaznamenali Bohemians a Tatran Střešovice.
V klubovém bodování najdeme na první pozici stálici Milana Tomašíka, kterému sekunduje navrátilec po zranění a kapitán Jan Natov. Získávat body se daří i Sládkovi, letní posile z FBC Ostrava. Ale zřejmě největší hvězdu najdeme v brankovišti. Lukáš Bauer je dlouhé roky nejlepším českým brankářem.
Mladá Boleslav se může pyšnit i stříbrnými reprezentanty z MS ve Švýcarsku. Druhé místo na světovém šampionátu vybojovali Lukáš Bauer, Lukáš Punčochář, Jakub Gruber, Martin Tokoš a Adam Hemerka.

Souhrn

Florbalisty FBC Liberec trápí v zápasech s Mladou Boleslaví dlouhá série porážek. Ta trvá už více než 10 let. Nejblíže k výhře za poslední roky měli Severočeši v play-off, kdy Mladé Boleslavi podlehli ve třetím utkání čtvrtfinále až v prodloužení. Podaří se Liberci zaskočit favorizovanou Mladou Boleslav? To se dozvíme v neděli 27.11.2022. Úvodní buly je naplánováno na 15:00.

Kdy: 27.11.2022
Kde: SH Dukla Liberec
Čas: 15:00
Vstup: 50,- Kč

Držitelé permanentních vstupenek zdarma. Všichni členové FBC Liberec si i nadále mohou vyzvednout svoji permanentní kartu.