Aktuální zprávy
15.11.2018 - Redakce

Do Liberce přijedou Otrokovice a Sparta!

13. a 14. kolo Tipsport Superligy ukončí první část nejvyšší florbalové ligy. Po dvou domácích utkání s Hu-FA Panthers Otorkovice a ACEMA Sparta Praha čeká na liberecké florbalisty dlouhá reprezentační pauza.

„V blízké budoucnosti nás čeká zápas s Otrokovicemi a pražskou Spartou. Otrokovice se letos výsledkově trápí. Nachází se na 11. pozici v Tipsport Superlize a byli poraženi například Bohemians nebo Vinohrady. Jde nám o důležité body do play-off a Otrokovicím o záchranu z nebezpečných pozic pro play-down," komentuje páteční zápas mladý obránce FBC Liberec Lukáš Lhota.

V minulých zápasech mělo FBC Liberec problém se začátky utkání. V posledním osmifinálovém utkání s TJ Turnov florbalisté z Liberce prohráli dokonce první třetinu 1:3. „Toto utkání bude jenom o nás a jak do toho zápasu vkročíme," říká o prvních třetinách čerstvý juniorský reprezentant.

Mezi přednosti otrokovické hry patří zejména defenzivní hra v čele s výborným brankářem Michajlovičem. V odehraných 12 utkáních inkasovali pouze 57 branek. O 12 méně než FBC Liberec. V sestavě moravského celku najdeme několik zajímavých jmen. Petříka, Pešata, Nagyho nebo Uhrinovského zdobí vizitka bývalých reprezentantů

O dva dny později se FBC Liberec s lídrem soutěže ACEMA Sparta Praha. Pražský celek zatím v Tipsport Superlize dominuje, připsal si 11 výher v řadě za sebou. „Sparta úspěšně navázala na loňskou vydařenou sezónu, kdy se dostala do semifinále. Táhne ji zkušený český reprezentant Milan Garčar a navíc disponuje vyrovnanými pěticemi, které se umí prosadit,“ vyzdvihuje hlavní přednosti soupeře Lhota. „Bude důležité hrát poctivě v obraně, abychom mohli pomýšlet na vítězství.“

Nedělní utkání bylo oproti původnímu termínu přesunuto na sportovní halu Dukla Liberec. Začátek utkání je naplánovaný na 16:00. „Nehledal bych v tom velkou nevýhodu, protože i protihráči trénují na jiném povrchu," zakončuje na závěr obránce první pětky.

16.11.2018 | 20:30 | SH Dukla Liberec
18.11.2018 | 16:00 | SH Dukla Liberec

Bilance FBC Liberec:
FBC Liberec (7-1-1-3)

Bilance soupeře:
Hu-Fa Panthers Otrokovice (3-0-2-7)
ACEMA Sparta Praha (11-0-1-0)

Zápasy v loňské sezóně:
FBC Liberec vs. Hu-Fa Panthers Otrokovice 4:7, 7:6 sn.
FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha 5:6 sn., 8:6

Vstup: 30kč
Držitelé permanentní vstupenky: Zdarma