31.10.2019 - Redakce

Dokáže vyzrát FBC Liberec na brněnského nováčka?

Kamery České televize okoření duel 10. kola Superligy mužů mezi celky FBC Liberec a FBŠ Hummel Hattrick Brno. V utkání půjde o důležité body, protože tabulka je po 9. odehraných kolech velmi vyrovnaná.

7 kol čekal nováček FBŠ Hummel Hattrick Brno na historicky první výhru v Superlize. Ta přišla až v 20.10. proti FbŠ Bohemians. Soupeř může mít i výhodu v tom, že jedno televizní utkání v letošní sezoně už má za sebou. Na palubovce v Otrokovicích dokázal sebrat domácím 1 bod za prohru 5:6 po prodloužení. V současné chvíli se nováček soutěže začíná osmělovat a v 9. kolech získal 6 bodů.

Liberečtí prožívají výsledky jako na houpačce. Při začátku soutěže předváděli sebevědomé výkony, které zapříčinili několik vyrovnaných zápasů se soupeři z „TOP 4“. V posledních dvou zápasech FBC ztratilo zápas se Spartou už v 1. třetině a o dva dny později i zápas s SKV. Při pohledu na tabulku Superligy patří svěřencům Zdeňka Skružného 12. pozice, avšak na sedmou Ostravu ztrácí pouhé tři body.

Tyto dva celky pojí minulost především v postupových sériích mezi Superligou a 1. ligou, kdy sehráli několik sérií v baráži. Zkušenost s Hattrickem Brno mají liberečtí mimo jiné i z jednoletého působení v 1. lize a následného play-off. Všech 5 zápasů zvládli lépe Severočeši, a proto může být Hattrick Brno považován za oblíbeného soupeře.

Koho sledovat:
V dresu soupeře vyniká matador Luděk Ondráček. 34letý hráč má na kontě 13 bodů. Mezi další opory patří například hráči bývalí hráči brněnských Buldoků – David Sládeček, David Coufal nebo brankářská jednička Filip Kejík.
Liberečtí oproti minulém sezonám překvapivě střílí méně branek, než bylo zvykem. Z 9 zápasů vyprodukoval celek z pod Ještědu pouze 42 branek, a i proto bude zajímavé sledovat, jestli se tento trend povede zlomit. Nejproduktivnějším hráčem FBC je stále Prokop Ferdan, který nastřádal 13 kanadských bodů. V ročníku pravidelně boduje i rychlík Patrik Rozkovec.

Ohlasy k utkání:
„V pondělí nás čeká televizní utkání, kde budeme hostit Hattrick Brno. Bude potřeba do utkání nastoupit zodpovědně a diktovat tempo hry celé tři třetiny,“ zmiňuje útočník Jan Šoltys na problematické části zápasů v minulém utkáních.
„Chceme začít sbírat body a dostat se zpátky do pohody, která se nám ze hry občas vytrácí. Věřím, že se v televizním utkání dokážeme odprostit od nevydařených zápasů z předchozích kol a naskočíme na vítěznou vlnu. Přijďte nás podpořit a pomoci nám vrátit se do sedla,“ zakončuje navrátilec do sestavy FBC Liberec a zve všechny diváky do ochozů haly Dukly Liberec

Klub FBC Liberec apeluje na členy FBC Liberec, aby dorazili do hlediště v co největším počtu. Jedná se o významnou klubovou akci. Úvodní buly je na hale Dukla Liberec naplánováno na 19:20.