Mládež
05.11.2018 - Redakce

Dorost deklasoval Klatovy a Fbc Plzeň

Po delší odmlce se vrátili do soutěže dorostenci FBC Liberec. V obou zápasech předvedli vysokou kvalitu a dvě vysoké výhry.

Ve vzdálené Kadani pokračovala v sobotu 3. 11. nejvyšší soutěž dorostenců, na Liberec čekal nejprve duel proti nováčkovi soutěže z Klatov a poté souboj proti plzeňskému FBC. Oba zápasy lze shrnout do jednoho odstavce, s výjimkou první třetiny proti Klatovům měly totiž stejný průběh. Ve zmiňované první třetině se kluci zřejmě ještě zahřívali, ve finální fázi to nebylo úplně ono a soupeř několikrát zahrozil z brejků po výhozech golmana. Od druhé třetiny už Liberec vystupoval jako dobře namazaný stroj a všem přihlížejícím ukázali florbal vysoké kvality. Hráči se florbalem bavili (na střídačku usedl i „Wayne“) a divákům i soupeřům předvedli hromadu pohledných akcí i gólů. I když své akce za rozhodnutých stavů v obou zápasech občas přehrávali (za rozhodnutého stavu je to pochopitelné), stále měli chuť střílet branky a hlavně nezapomínali na backchecking. Za předvedený výkon rozhodně pochvala!

FBC Liberec vs. Sport Klub Klatovy 15:2
FBC Liberec vs. FBC Plzeň 20:2

Sestava: Volejník O., Futschik – Trčka, Pšenička, Macháč, Šedivý, Janeček, Wiener, Mádlo, Stránský, Čermák, Volejník M., Stejskal, Pospíšil, Volhejn, Šteinfest, Bím