24.01.2022 - Redakce

Dorostenci i s úspěšností 50 % udrželi příslušnost v prvním koši

Dorostenci FBC Liberec odehráli výsledkově i herně dva rozdílné turnaje. Po prvním hracím dni byli bez bodu, na druhém turnaji si však dvěma výhrami napravili reputaci a pojistili si příslušnost v prvním koši i na další pokračování soutěže.

První turnaj 8.1.: FbŠ Bohemians, Sokoli Pardubice

FBC Liberec vs. FbŠ Bohemians 5:6 (2:1, 0:3, 3:2)
Severočeši jako první vyzvali pražskou Bohemku, se kterou jsou k vidění vždy napínavá atraktivní utkání. Nejinak tomu bylo v Pardubicích, kde se Liberec sice dostal brzo do vedení 2:0, Bohemians ale následně sérií pěti branek bez odpovědi získali pohodlné vedení na svou stranu. V divokém závěru ještě Liberec dokázal snížit, avšak Bohemka opět odskočila na rozdíl tří branek. Gól Adama Stýbla na 4:6 z pohledu černobílých vykřesal naději, bohužel další trefa z hole Smolky přišla až dvě sekundy před koncem, což znamenalo kosmetickou úpravu výsledku.

FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice 5:12 (4:4, 0:3, 1:5)
Ve druhém zápase turnaje na nás čekal nažhavený domácí celek, kterému se první utkání dne příliš nepovedlo. Na jejich chuti hrát to bylo znát, ale Liberec v první třetině se soupeřem v ofenzivních choutkách držel krok. Zajímavá první perioda skončila smírně 4:4. Následně si ale Sokoli utkání podmanili, k čemuž přispěl i nevýrazný výkon svěřenců Matěje Klucha. Ve zbytku střetnutí udělili Severočechům lekci v útoku i v obraně a výrazně zvítězili.

Hodnocení trenéra Matěj Klucha: „Těžké hodnocení. Nedaří se nám držet vysoký herní standard v okleštěné sestavě. Nejde ani tak o výsledky jako o hru samotnou. Dobré pasáže střídají zmatky a nepřesnosti, které samozřejmě soupeři na této úrovni trestají. V tréninku na sebe musíme být ještě přísnější, abychom byli konkurenceschopnější i v situacích, kdy nám odjede více hráčů na juniorské zápasy.“

Druhý turnaj 22.1.: Mladá Boleslav, Náchod

FBC Liberec vs. Florbal Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Na druhém turnaji byli liberečtí v nelehké pozici – potřebovali oba zápasy bezpodmínečně vyhrát a čekat na výsledky ostatních klání, aby byla jistota prvního koše. A hned první duel dne byl velmi náročný. Mladá Boleslav byla defenzivně velmi dobře připravená a dorostenci Liberce se do šancí v úvodu utkání dostávali sporadicky. Od druhé třetiny již byla herní převaha větší, ale všechny pokusy končily na rukách, těle i nohách brankáře Boleslavi. Skóre „odšputnoval“ výborně hrající Zeman, ale Boleslavi se ještě ve druhé třetina podařilo srovnat. Třetí část se nesla ve znamení dobývání branky Boleslavi, které nakonec bylo úspěšné díky střele Malého. Liberec ve velmi důležitém zápase těsné vedení uhlídal a získal první tři body do tabulky.

FBC Liberec vs. Florbal Primátor Náchod 11:3 (3:0, 5:0, 3:3)
Poslední utkání turnaje svedlo dohromady Liberec a Náchod. Ten přijel na tento hrací den z důvodů nemocí a karantén pouze s devíti hráči do pole a na obrázku hry to bylo znát. Liberec se navíc velmi rychle dostal do vedení a utkání kontroloval. Sympaticky hrající soupeř ve třetí třetině vstřelil několik branek, i tak odcházel ze zápasu poražen. Za zmínku stojí představení Ondry Vyviala a Petra Zemana, kteří, ač jsou spíš střelci, asistovali čtyřikrát respektive třikrát u branek svých spoluhráčů.

Hodnocení trenéra Matěj Klucha: „Velmi náročný zápas s Mladou Boleslaví. Potřebovali jsme zvítězit a ne a ne se pořádně prosadit. Dobrá defenziva a brankář nám pořádně zatopili. Nakonec jsme toto utkání dotáhli do vítězného konce. Podle mě spravedlivě. Druhý zápas už byl pouze o tom, zda nenecháme soupeře „vstoupit“ do zápasu, což se nám díky povedení první třetině podařilo. Na tomto turnaji jsme se soustředili na tři prvky ve hře a nutno podotknout, že jsme ve všech třech splnili poměrně přísná měřítka.“