20.12.2021 - Redakce

Dorostenci klopýtli s Pardubicemi, přesto nadále setrvávají v prvním koši

Dorostenci FBC Liberec absolvovali další sérii čtyř zápasů prvního koše své soutěže. S bilancí tří výher a jedné porážky si bezpečně pohlídali setrvání v nejvyšším koši i pro další průběh soutěže.

První turnaj 4.12.: Česká Lípa, Hradec Králové

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 15:2 (5:0, 4:0, 6:2)

FBC Liberec vs. FBC Hradec Králové 13:4 (6:1, 3:2, 4:1)

V obou zápasech se dorostencům povedlo skvěle vstoupit do zápasu, což oba soupeře de facto poznamenalo i do zbytku duelu. Kluci se po dlouhé době florbalem opravdu bavili a byli schopní hrát rychlou a kombinační hru. Díky tomu nakonec zatížili konta svých soupeřů větším množstvím branek. Proti Lípě se nad míru dařilo kapitánovi Ondrovi Cejnarovi, který nastřádal celkem 8 bodů (4+4), výhru nad Hradcem režíroval útok Zeman – Sázavský – Čumpelík, kteří dohromady posbírali 13 kanadských bodů.

Hodnocení trenéra Matěj Klucha: „Vysoké výhry většinou předznamenávají to, že příliš prostoru pro učení nebylo. Snažili jsme sami sebe tlačit do dobrých rozhodnutí a k rychlé hře v pohybu. Toto se nám poměrně dařilo, proto jsme byli schopni vyhrát každou třetinu na turnaji. Určitě nás těší, že se na brankových hodech podíleli téměř všichni hráči sestavy včetně starších žáků.“

Druhý turnaj 18.12.: Mladá Boleslav, Pardubice

FBC Liberec vs. Florbal Mladá Boleslav 7:4 (4:0, 1:2, 2:2)

Libereckým se opět podařil úvod utkání, po patnácti minutách vedli Severočeši již 4:0. Zbytek zápasu již takovou kvalitu nenabídl, naopak Mladá Boleslav vystrkovala růžky. Liberecké vedl za výhrou střelec Petr Zeman, kterému se podařilo vstřelit tři góly v řadě, tedy čistý hattrick. Mladá Boleslav se na začátku třetí třetiny dostala na kontakt dvou branek, Liberec ale následně díky Mizerovi a Vyšohlídovi opět odskočil a vedení si pohlídal.

FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice 5:8 (3:5, 1:2, 1:1)

Oproti zvyklostem tentokrát černobílí začátek zápasu vůbec nezachytili a po první minutě prohrávali 0:2. Divoká první perioda nakonec skončila přestřelkou, ze které vyšel o dva góly lépe soupeř. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a oba týmy tak tlačily ten druhý k dobré hře. Pardubice se před polovinou zápasu dostaly do nejvýraznějšího vedení 7:3, což byl moment, od kterého otěže zápasu převzali Liberečtí. Hra svěřenců Matěje Klucha dostala ty správné parametry, ale k vyrovnání, případně obratu, nedošlo. Brankář Pardubic Vojtěch Ujec byl nad síly většiny střelců FBC, a tak Liberec připsal první porážku v turnaji.

Hodnocení trenéra Matěj Klucha: „Zápas s Boleslaví rozhodla úvodní perioda, kterou jsme ovládli a poté výsledek kontrolovali. Mnohem lepší pro nás bylo utkání s Pardubicemi, které hráli velmi aktivně a činili nám svým presinkem problém. Po divoké první třetině se hra uklidnila a my převzali otěže utkání, bohužel jsme nenašli recept na brankáře soupeře. Rozhodně tento zápas hodnotíme velmi kladně i přes nepříznivý výsledek.“