Mládež
16.09.2018 - Redakce

Dorostenci otevřeli sezonu dvěma výhrami

Dorostenci FBC Liberec v sobotu 15.9. vstoupili do nové sezony. Nový kádr začal ročník na výbornou, proti Teplicím i České Lípě si s chutí zastřílel a připsal si na konto dvě vítězství.

FBC Liberec vs. DDM Dynamo Teplice 16:0 (7:0, 5:0, 4:0)

Zápas s Teplicemi byl od začátku jasnou záležitostí. Liberci se povedla hned úvodní třetina, která určila ráz utkání. Dorostenci FBC velmi dobře kombinovali a připravovali si tím velké množství brankových příležitostí. Bodově se zápas vydařil Vojtovi Wienerovi, který si připsal celkem šest bodů (2+4). Čisté konto si připsal Ondřej Volejník.

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 12:2 (4:0, 6:2, 2:0)

V druhém klání se dorostenci utkali s Českou Lípou. Zápas nakonec vypadal téměř identicky s prvním duelem, leč to mnozí nejspíše nečekali. Liberci se opět vydařila první část. Po ní už Lípa působila odevzdaným dojmem, díky čemuž domácí přidali další branky. Nakonec se skóre zastavilo na stavu 12:2. Stejně jako v prvním utkání si připsal hattrick Vojta Blažek.

Komentář hlavního trenéra (Matěj Klucho): „Kluci vletěli do sezony opravdu s chutí. Hra obsahovala prvky, na kterých pracujeme, což nám dělá největší radost. Tradiční mládežnické výpadky byly eliminovány prakticky na nulu. Největší potěšení nám dělá fakt, že se na vysokých výhrách podíleli všichni zúčastnění.“