Mládež
27.09.2021 - Redakce

Dorostenci po prvním kompletním turnaji udrželi první koš

Dorostenci FBC Liberec po zápasech s Českou Lípou a Mladou Boleslaví sehráli další dvě utkání pro kompletaci tabulky prvního koše dorostenecké soutěže. Postupně se střetli s Bohemkou a Hradcem Králové.

První turnaj (2. část): FbŠ Bohemians, Hradec Králové

Liberečtí mladíci byli na turnaji úspěšní z 50 %. S Bohemians odešli o jeden gól poraženi, chuť si však spravili ve druhém utkání, kdy dominantně zvítězili na d Hradcem Králové 13:4. Díky zisku 7 bodů v tabulce pěti týmů skončili na druhém místě v tabulce a udrželi si příslušnost v prvním výkonnostním koši dorostenecké soutěže.

FBC Liberec vs. FbŠ Bohemians 6:7 (1:0, 1:4, 4:3)

Turnaj odstartoval podle postavení týmů v tabulce nejlepším možným střetnutím mezi Libercem a Bohemkou. Na hřišti to tak bohužel vypadalo jen sporadicky. Slibné pasáže hry střídaly chyby na obou stranách, ale ani jeden z týmů v úvodu utkání nebyl schopen tyto chyby trestat. Do první sirény se nakonec prosadil jen jediný hráč – liberecký Ondřej Cejnar. V prostřední části Bohemka využila několika okének v defenzivě libereckých a před poslední třetinou si vypracovala dvou gólový náskok. Třetí perioda pak přinesla dorosteneckou divočinu, kdy Liberec nejdříve otočil vývoj utkání, avšak zanedlouho byli ve vedení opět zelenobílí. Toto vedení udrželi až do konce, byť 16 sekund před koncem vykřesal jiskřičku naděje z nájezdu kapitán Lukáš Dolejš. Při závěrečném tlaku už ale míček do branky Severočeši nedotlačili, a tak padli o jeden gól v poměru 6:7.

FBC Liberec vs. FBC Hradec Králové 13:4 (6:1, 4:1, 3:2)

Druhý zápas měl pro liberecké rozhodnout, v jakém koši se představí v příštích turnajích. V případě vítězství bylo jasné setrvání v prvním koši, jiné výsledky by pak znamenaly čekání na to, jak dopadne poslední duel České Lípy s Mladou Boleslaví. Liberečtí dorostenci ale nechtěli připustit žádnou diskusi a hned úvodní patnáctiminutovku vyhráli 6:1. Dvakrát se v ní prosadil Petr Zeman, dvakrát střelec dne Ondřej Cejnar. Zbytek utkání Severočeši kontrolovali střelecky i gólově, dvěma góly se blýskl i Petr Kukla, hattrick zkompletoval Petr Zeman. Posledním dvougólovým střelcem se stal ve třetí části Bartoloměj Smolka a Liberec dokráčel k pohodlnému vítězství, byť v poslední minutě hned dvakrát inkasoval. Na vysokém vítězství a udržení prvního koše to však již nic neměnilo.

Hodnocení trenéra Matěj Klucha: „Utkání s Bohemkou nám ukázalo několik nedostatků, na kterých začneme hned v pondělí pracovat. Překvapivě pro mě byl zápas s Klokany jako celek poměrně nekvalitní. Když se „odšpuntovala“ třetí třetina a hra začala být spontánní, zápas byl paradoxně lepší. Ve druhém utkání jsme koncentrovaně a kontrolovaně došli k vítězství, za což jsme velmi rádi.“