Mládež
10.04.2024 - Redakce

Dorostenci postupují na MČR!

Dorostenci FBC Liberec se probojovali mezi 8 nejlepších celků České republiky. Finální razítko tomuto počinu dali v osmifinále s Mladou Boleslaví, které oplatili vyřazené z loňské sezony. Více v našem odkaze.

Dorostenci na MČR

Dorostenci si v základní části v košovém systému vybojovali druhé místo. Nestačili pouze na Tatran Střešovice, který měl stejný bodový zisk, ale lepší skóre. V následujících třech kolech si dorostenci FBC Liberec nejprve poradili v regionálním derby s Jabloncem, poté po škobrtnutí v domácím prostředí jasně přetlačili SKV a následně přehráli i Mladou Boleslav. 
Prozatímní výsledky: 
1/32: FBC Liberec vs. Florbal Jablonec 10:3 a 20:1
1/16: FBC Liberec vs. SKV 3:4 a 2:9
1/8: FBC Liberec vs. Florbal MB 5:3 a 3:1
1/4: FBC Liberec vs. Tatran Střešovice | 20.4.

Komentář trenéra: "V první řade bych chtěl poděkovat Mladé Boleslavi za velmi pěkné osmifinále. Zejména v prvním zápase jsme měli více štěstí, ale ve druhém zápase se ukázala naše fyzická připravenost a skvělý týmový duch, který nás poslal do čtvrtfinále na MČR. Tímto bych chtěl poděkovat hráčům, realizačnímu týmu, rodičům a členům klubu za podporu v probíhajícím play-off. Máme splněný první krok a teď nás čeká splnění dalšího, na který se velice těšíme. Díky všem za dnešní zápas a těšíme se na další," řekl k výkonům hlavní trenér Martin Jirka.

Více o soutěži zde: odkaz