Mládež
18.02.2019 - Redakce

Dorostenci přivezli z Ústí šest bodů

Dorostenci FBC Liberec si o uplynulém víkendu přispali na své konto další dvě výhry do ligové tabulky a získali tak matematickou jistotu, že si po základní části zahrají nadstavbovou část o účast na MČR.

FBC Liberec vs. FBC DDM Kati Kadaň 15:4 (5:2, 2:0, 8:2)

V zápase proti Kadani Liberci vyšly první střídání a díky povedenému zakončení staršího žáka Kuby Horníka se hned dostal do vedení. To liberečtí v podstatě do konce zápasu nepustili a skóre postupně navyšovali. K vidění bylo několik pěkných individuálních i společných akcí. Do akce se kromě dorostenců zapojila téměř kompletní lajna starších žáků, která svou premiéru ve vyšší kategorii zvládla na jedničku.

FBC Liberec vs. Florbal Teplice 9:5 (4:2, 2:2, 3:1)

Pokud jsme psali o lajně starších žáků v pozitivním slova smyslu, ve druhém utkání zasloužili naši mladíci hodnocení plné superlativů. Na hřišti byli nejvýraznější lajnou, měli nejlepší pohyb i kombinaci. Starší spoluhráči se však nenechali zahanbit. I přes slušný výkon se vítězství nerodilo lehce. Soupeř velmi urputně bránil a zápas se skvěle vydařil brankáři Teplic. Před třetí třetinou černobílí vedli o dvě branky, závěrečnou periodu ale zvládli perfektně a soupeře do tlaku nepustili. Pohlídali si i druhou výhru a ziskem šesti bodů potvrdili svou účast v nadstavbové části dorostenecké soutěže.

Komentář trenéra Matěje Klucha: „Povedená sobota v Ústí. Soupeři se neuchýlili pouze k obraně, jak to je občas v naší soutěži k vidění. Za to jim patří z mého pohledu pochvala. I díky tomu jsme si zahráli dva pěkná mládežnická utkání, kde se víc útočilo, než bránilo. Jsme rádi, že jsme byli opět o něco lepší v individuálních činnostech i kombinaci, ale stále musíme pracovat. Dobrá práce mladíků ze starších žáků, odehráli skvělé zápasy!“