Mládež
17.02.2020 - Redakce

Dorostenci rozehráli poslední turnaj úspěšně

Dorostenci FBC Liberec se o víkendu utkali na domácí půdě v rámci turnaje B koše s pražskou Spartou a celkem z Náchoda. V obou zápasech se radovali z vítězství a na své konto tak připsali 6 bodů. Na základě shody výsledků z posledního turnaje a plánovaného pořadatelství bylo Liberci přiděleno pořádání B koše i přes umístění na druhém místě v koši A. Severočeši tak pod Ještědem postupně přivítají Spartu, Náchod, Bohemians a Pardubice.

První turnaj 16.2., Hala míčových sportů: Sparta, Náchod

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha UNYP 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)

Hned úvodní utkání turnaje se rozehrálo ve slušném tempu. Oba týmy hrály velmi zodpovědně v obraně, a tak se na první šance na Aréně chvíli čekalo. Výbornou hru na útočné polovině ještě v první třetině korunovala lajna kolem kapitána Macháče, která se dvakrát prosadila. Sparta dokázala zareagovat díky povedenému brejku, více šancí ale stále produkovali domácí.

Ve druhé periodě se hra díky trestům poněkud rozkouskovala, lépe s tím naložili liberečtí. Dvakrát se prosadil Smutný, jednou v přesilové hře, jednou z trestného střílení. Naději pro Spartu vykřesal Novák dalekonosnou ranou, odpověď ale přichystal uvolněný střelec Smutný, který zkompletoval hattrick. Místo pohodlné výhry však Sparta dvě minuty před koncem vstřelila dva slepené góly a v závěru se odehrálo opravdové drama. Liberec však svou bránu již uhájil a zvítězil 5:4.

FBC Liberec vs. Florbal Primátor Náchod 9:6 (2:0, 2:2, 5:4)

Ve druhém domácím utkání nás čekal soupeř z Náchodu. První vzájemný zápas v této sezóně dopadl příznivě pro liberecký celek v poměru 10:2, nicméně herní projev obou týmů sliboval zajímavý zápas. Brankový účet tohoto zápasu otevřel v 7. minutě Vojtěch Wiener, který po střele Filipa Smutného prostřelil brankáře Primátorů mezi nohy. Do konce první třetiny, která se předením odehrávala na útočné polovině Liberce, přidalo toto duo ještě jeden zápis do listiny bodujících.

Ve druhé třetině se poměr sil vyrovnal. Soupeř z Náchodu si po pohledných akcích připsal dva zásahy, avšak liberecké udrželi na rozdíl dvou branek opět Smutný s Wienerem, kteří si připsali každý po jednom gólu a jedné přihrávce.

Třetí dějství přineslo brankové hody. Velké množství střel, gólových příležití, ale i chyb na obou stranách znamenalo 9 branek ve třetí třetině. Naštěstí pro Liberec se začali prosazovat i ostatní, a tak tlak soupeře, který se svojí bojovností držel na rozdíl dvou branek, byl spíše výhružkou pro liberecké, že není konec zápasu. Nakonec se Liberci podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce. Výrazným podílem se na výhře podílel Filip Smutný se sedmi body (2+5) a Vojtěch Wiener, který posbíral 6 bodů (4+2).

Hodnocení trenéra: „Zápasy se Spartou jsou vždy dobrým testem. Soupeř velmi dobře brání a má smrtící brejky. Proti této kombinaci je potřeba hrát precizně na míčku, ale zároveň trpělivě. To se nám dařilo tak na 80 % v průběhu celého utkání. Díky dobrému vývoji ve skóre jsme nakonec přes komplikaci v závěru uhájili tři body. Náchod možná nebyl tak atraktivní soupeř jako Sparta, nicméně utkání nám ukázalo, že je potřeba udržet koncentraci celý zápas a dodržovat taktické pokyny. I díky dobré produktivitě se nám zápas podařilo zvládnout.“