14.09.2021 - Redakce

Dorostenci rozehráli svoji sezonu

Dorostenci FBC Liberec otevřeli svou sezonu dvěma zápasy v Předměřicích nad Labem. Soupeřem jim byly týmy České Lípy a Mladé Boleslavi. Liberečtí mladíci sice na turnaji nepoznali hořkost porážky, avšak s Mladou Boleslaví ztratili dva body.

První turnaj: FBC Česká Lípa, Mladá Boleslav
Liberečtí mladíci sice na turnaji nepoznali hořkost porážky, avšak s Mladou Boleslaví ztratili dva body po remíze 5:5. První utkání vyznělo jasně pro liberecké barvy, když dorostenci FBC přetlačili soupeře z České Lípy v poměru 10:4.

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 10:4 (3:1, 3:0, 4:3)
Start do sezony z pohledu libereckých byl opravdu raketový – již ve třinácté sekundě otevřel skóre Bartoloměj Smolka. Od tohoto momentu Liberec vedl celý čas zápasu. Při chuti byl střelej Ondřej Cejnar, který zkompletoval v první a druhé třetině tzv. “přírodní hattrick“, tedy tři góly svého týmu v kuse. Liberec si pohodlné vedení hlídal, i když Česká Lípa ve třetí třetina vystrčila pověstné růžky. Obraně Severočechů dělal problémy mladý Mikeš Motejzík, který věkem starší žák velmi statečně bojoval proti starším a větším protihráčům. I přes jeho snahu nakonec Liberec zvítězil v úvodním duelu sezony hladce 10:4.

FBC Liberec vs. Předvýběr.cz Florbal MB Black 5:5 (0:1, 2:1, 3:3)
Ve druhém zápase se spíše než florbal vedla taktická vyčkávací bitva, která naše barvy v úvodní periodě dokonale zaskočila. Mladá Boleslav díky tomuto tahu vyhrála v první části 1:0. Odpověď si za Liberec připravil Petr Zeman, Boleslav následně ale opět odskočila do vedení. Severočeši měli naštěstí v tomto utkání oporu ve střelci Zemanovi, který opět vyrovnal na 2:2. V průběhu třetí periody Liberec dvakrát skóroval a již to vypadalo na druhé vítězné utkání. Mladá Boleslav ale třemi rychlými góly zápas otočila ve svůj prospěch. V závěrečné power play černobílých se prosadil Cejnar. Poklidné utkání tak končilo divokou třetí třetinou, přičemž výsledné skóre bylo 5:5.

Hodnocení trenéra Matěj Klucha:
„Ostrá ligová utkání po dlouhé době nám ukázala, na čem pracovat. Pochopitelně nám v prvních zápasech chyběla lehkost na hokejce a v některých momentech i správná rozhodnutí. To, že se hrálo na parketách, nám také nepřidalo. Kluci se s tím ale popasovali statečně. Druhý duel nám lehce pootevřel oči v rámci taktické vyspělosti soupeřů, na což je potřeba se do dalších bojů připravit a nastavit v hlavách lépe než v neděli.“