Mládež
05.10.2020 - Redakce

Dorostenci rozjeli sezonu vítězně

Dorostenci FBC Liberec suverénně ovládli první koš ve své soutěži. Postupně se utkali s Chodovem, Black Angels, Mladou Boleslaví a Českou Lípou.

Dorostenecká soutěž i v letošním ročníku kopíruje loňský nový model. To znamená, že soutěž je rozdělena na pět divizí po deseti týmech. Každá divize obsahuje dva výkonnostní koše, v němž se v rámci dvou turnajů utkají celky každý s každým. Na základě umístění dva nejhůře postavení z prvního koše spadnou do druhého. Z něj logicky postoupí „nahoru“ dva nejlépe umístění. Dorostencům FBC Liberec se díky čtyřem výhrám podařilo bezpečně udržet příslušnost v prvním koši, který bude odehrán v Liberci!

První turnaj: Chodov, Black Angels

FBC Liberec vs. FAT PIPE Florbal Chodov 11:7 (2:1, 1:4, 8:2)

Zápas jsme začali s nadšením, které nám ale dlouho nevydrželo. Chodov brzy srovnal a ve druhé třetině šel dokonce do tříbrankového vedení. Solidní zkouška pro naše kluky, ve třetí třetině jsme hru zjednodušili a stylem „vše na bránu“ ukázali, kde je naše síla. Důležité bylo věřit, že nepříznivý stav jde otočit.

FBC Liberec vs. BLACK ANGELS YONEX 10:6 (3:1, 2:2, 5:3)

Ačkoliv výsledek vypadá vyrovnaně, vůbec jsme si nepřipouštěli, že bychom mohli prohrát. Na hráčích je vidět, kdy hrají naplno a kdy se jenom baví. V sezóně budeme muset pracovat s motivací některých kluků, kteří již hrají pravidelně i juniorskou soutěž a podvědomě se (ne však naschvál) nedokáží v tomto tempu plně koncentrovat na všechny fáze zápasu.

Druhý turnaj: Mladá Boleslav, Česká Lípa

FBC Liberec vs. Předvýběr.cz Mladá Boleslav 13:1 (7:0, 2:0, 4:1)

Pro soupeře naprosto devastující první třetina, takový tlak jsem ještě od našich hráčů neviděl, nádherné – jednoduché akce s výborným zakončením. Ano, takto chceme hrát. Bohužel po první třetině opět návrat ke složitostem. Šancí bylo dostatek, ale finální rozhodnutí mnohdy příliš komplikované. Ale i za to díky, víme, na čem máme pracovat.

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 8:3 (2:0, 3:2, 3:1)

Lípa je pro mě překvapením. Nevím, kam na ty lidi chodí, ale vždy vytáhnou nějakou tlupu hráčů, kteří se chtějí učit a pod taktovkou obou Pekárků se neustále zlepšují. Lípa je možná jeden z mála týmů, se kterým budeme muset počítat. Díky za to.