Mládež
27.01.2020 - Redakce

Dorostenci v Hradci stoprocentní

Dorostenci FBC Liberec odehráli další dvě ligová utkání proti Sokolům z Pardubic a proti domácím hráčům z Hradce Králové. Z obou zápasů vzešli vítězně, přičemž v prvním klání proti Pardubicím předvedli Liberečtí mladíci oceněníhodné fair play gesto.

FBC Liberec vs. SOKOLI Pardubice 8:4 (1:0, 2:2, 5:2)

Utkání mezi Libercem a Pardubicemi začínalo z obou stran opatrně. Týmy se více soustředily na defnezivu než ohrožování branky soupeře. I proto padl v první třetině jen jeden gól, kdy těsně před koncem úvodního dějství otevřel skóre zápasu Jakub Stejskal. Soupeř dokázal na začátku prostřední patnáctiminutovky srovnat, na což zareagoval Jakub Horník, který našim barvám vrátil vedení. Situaci ovšem předcházel odraz míčku, u kterého rozhodčí soudil, že se odrazil od hroní hrany mantinelu. Liberečtí hráči tuto situaci hlavnímu trenérovi popsali, že míček byl v autu a branka nemá být uznána. Hlavní trenér Matěj Klucho po krátké rozmluvě s rozhodčími vše uvedl na pravou míru a branka tak byla odvolána.

Do konce druhé periody severočeši dokázali vsítit ještě dvě regulérní trefy, konkrétně aktivní Jakub Stejskal a Lukáš Macháč, který se pomalu rozehříval před třetí třetinou. I když se Sokolům podařilo v průběhu ještě jednou vrátit do zápasu, více ze hry měl černobílý celek. Potvrdil to pak v závěrečné části, kdy přidal celkem pět gólů. Tři z nich měl na svědomí střelec utkání Lukáš Macháč, další trefy přidali Daniel Sedláček a Jonáš Rais. Ze střelecky podprůměrného utkání nakonec vznikla téměř přestřelka, kterou Liberec ovládl v poměru 8:4.

FBC Liberec vs. FBC Hradec Králové 6:3 (3:1, 0:1, 3:1)

Poslední zápas v tomto koši proti Hradci Králové byl ozdobou celého turnaje. Od začátku svižné a fyzicky náročné utkání nabídlo vše, co by elitní dorostenecký florbal mohl přinášet. Do vedení se jako první dostali „domácí“ Hradečáci, kteří byli střelecky aktivnější a po zásluze slavili úvodní trefu zápasu. Liberec však dokázal náramně kontrovat a to hned dvakrát. Po gólech Daniela Sedláčka a Jonáše Raise se severočeši ujali nejtěsnějšího vedení. Klid na hokejky svého mužstva přidal další přesnou ranou Jonáš Rais, který v přesilové hře upravoval na 3:1.

Druhá třetina ve znamení brankářů se zdála, že bude označena za bezbrankovou. Nakonec se ale prosadili domácí a snížili na rozdíl jediné branky. K vidění bylo i mnoho dvouminutových trestů, se kterými ale zvýhodněné týmy většinou nedokázaly naložit podle představ. Zápas se chýlil ke konci a pro úlevu na střídačce Liberce předvedl dvě výstavní akce Martin Kašínský, který dvěma zásahy upravil na 5:2. Když se chvíli po skončení přesilové hry porsadil ještě Filip Kapitán, o výhře bylo definitivně rozhodnuto. Hradec v závěru už jen korigoval na konečných 6:3 z pohledu Liberce. 

Zápasy očima trenéra Matěje Klucha: „V poněkud slepované sestavě velmi dobré zápasy. Jsme rádi, že oproti poslednímu turnaji vypadala předváděná hra o poznání lépe, určitě i kluci se v tomto „módu“ cítili komforntěji. Na tomto turnaji bychom vypíchli tři hlavní pozitiva. Zaprvé předváděná hra tahounů mužstva, kteří při absenci klíčových hráčů povýšili svou hru na novou úroveň. Zadruhé výkony mladých hráčů, myšleno starších žáků. A zatřetí a to podtrhuji, fair play moment, kdy hráči přišli za námi a tvrdili, ať odvoláme branku, že míček byl v autu. Za to jsem svým hráčům výrazně poděkoval ještě v průběhu utkání.“